Kuidas valmis auhinnatud kodulehekülg lastejaam.ee?

08.11.2015 / Kristjan Raude

Lastejaam.ee on lastele suunatud veebirakendus, kuhu koondatakse uudiseid nii tulevastest kui ka toimunud sündmustest, teave lastega koos vabaaja veetmise võimalustest ning samuti leiab sealt Eesti Rahvusringhäälingu kanalite lastesaated ja mängud. Lisaks saavad veebirakenduse külastajad saadetesse kirjutada.

Kodulehe loomise idee sai alguse sellest, et ERR-i lastesaadete vaatajatel ei olnud ühtset kohta, kus oma lemmiktegelastega eetrivälisel ajal suhelda. Kuna looma hakati täiesti uut keskkonda, siis alustati puhtalt lehelt.

Lastejaam kodulehtEsmalt pandi paika kodulehe kontseptsioon ja kaardistati ära vajalik funktsionaalsus. Lastejaama loomisel lähtuti ideest, et kogu veeb on üles ehitatud saatepõhiselt. Teisisõnu kõik tegevused on koondatud saate ümber, mis eristab loodud veebi kõigist teistest lastele suunatud kodulehtedest. Lisaks on kõik kodulehel olevad mängud ja tegevused lastejaama „näoga”.

Sihtgrupilistest iseärasustest tulenevalt oli disaini loomisel oluline lihtne kasutajakogemus ja lehel läbivalt ühtse struktuuri kasutamine, et lastel ei tekiks arusaamatusi ning teekond soovitud tegevuse sooritamiseks oleks sujuv. Veebilehel on navigeerimiselementidena kasutatud lastele lihtsasti äratuntavaid visuaalseid elemente, et ka alles lugema õppivad mudilased saaksid lehel iseseisevalt hakkama. Kodulehe mängulisuse tagamiseks ja laste tähelepanu püüdmiseks on lisatud iseloomustavad helid.

Kontseptsiooni visualiseerimiseks loodi mock-up’id, et välja töötada elementide ja plokkide paigutus kodulehel. Paralleelselt käivitati ka nimekonkurss.

Seejärel kaastati projekti kunstnik, kes lõi lastejaama tegelased ning erinevad visuaalsed elemendid, mida lehe kujunduse loomisel kasutasime.

lastejaam koduleht rong

Kodulehe avalikustamiseks korraldati eriüritus, mida kanti otse üle nii teles kui ka lastejaama kodulehel. Üritust saab järelvaadata siit.

Avaürituse tarbeks lõi WSI turundustiim koostöös videospetsialistidega videoklipi, mis tutvustab lastele mänguliselt lastejaam.ee võimalusi. Video on sarnaselt kodulehega lihtsasti jälgitav ja huvitekitav.

Lisaks suurejoonelisele avapeole valmis laste tähelepanu köitmiseks ja uue portaali populariseerimiseks erinevate koostööpartnerite abil hulganisti offline materjale.

lastejaam.ee offline materjalidKoduleht on live’is olnud lühikest aega, kuid juba võitnud ka ühe tiitli. Lastejaama tunnustati „ADC Estonia 2015” konkursil veebidisaini veebirakenduste kategoorias Special mention” auhinnaga.

Täiendatud: Lastejaam.ee võitis 2 auhinda ka rahvusvahelisel mobiiliveebide konkursil „MobileWebAward”: „Best of Show Mobile Website” ja „Best Family Mobile Website”.

Lastejaam.ee peab olema pidevas arengus, et olla lastele huvitav ja köitev. Lisaks pidevalt uuenevale videosisule on kodulehe täiustamiseks käimas II etapp, mille käigus lisandub uusi mängutüüpe, arendatakse lisafunktsionaalsust ning vastavalt kasutajate tagasisidele parendatakse veebi. Siiski ka sellega ei lõpe Lastejaama areng, sest ideid kuidas kodulehte täiendada on veel ja veel. Kõike ei saa siin välja tuua, et mitte vähendada teie avastamisrõõmu!

Kui soovid veebilehe arendamisel spetsialisti nõu, siis võta julgelt meiega ühendust. Aitame just Sinu ettevõttele õige lahenduse välja töötada.

Teksti esialgne autor on Anniki Jaama.

Turundussaade IMPACT 80/20!

IMPACT 80/20 saadet külastas meie esikulturist Ott Kiivikas. Loe saatest kokkuvõtet, et teada saada, kas tema edu taga on õnn või teadlik tegutsemine! Samuti jagas Ott saates mitmeid soovitusi nii ettevõtjatele, sportlastele kui kiire eluviisiga inimestele.

LOE SAATEST KOKKUVÕTET!

©2017 WWW Marketing OÜ

WSI Online on nüüd digile spetsialiseerunud reklaamiagentuur IMPACT 80/20.
Vaata IMPACT8020.com