IMPACT 80/20: 25 aastat tipus – õnn või teadlik tegutsemine?

25.01.2018 / Karolin Kondrat

Edukas pole see, kes teeb ühe korra hästi, vaid edukas on ikka see, kes suudab korduvalt ennast tõestada. Selle suurepäraseks näiteks on Ott Kiivikas, kes on juba aastaid olnud meie esikulturist. Kuid lisaks sellele on ta ettevõtja, koolitaja, treener, toitumisspetsialist ja nüüdsest ka autor. Seega on temalt nii mõndagi õppida nii sportlastel kui ettevõtjatel, aga ka turundajatel ja teiste valdkondade esindajatel.

Kristjan Raude kutsus Ott Kiivikase IMPACT 80/20 saatesse, et temalt lähemalt uurida, mis on taolise edu taga. Kas see on juhus või teadlik tegutsemine? Siia blogisse oleme saatest kirjutanud lühikese kokkuvõte. Tervet saadet saad vaadata siit.

VAATA SAADET!

Õnn või teadlik tegutsemine?

Ott Kiivikase arvates peab igas valdkonnas veidi õnne olema, kuid see ei ole määrava tähtsusega. Suurem ja olulisem osa on siiski teadlikul tegutsemisel. „Spordis umbes 80% on ikkagi sihipärane tegutsemine ja võib-olla see 20% on õnnefaktor,” ütleb Ott Kiivikas.

Ott ise on aastatega õppinud tegema täpselt nii palju, kui eduks vaja, ja ülejäänud aja täiesti spordist välja tulema ning oma energiat hoopiski teistesse tegevustesse või suhetesse suunama. Ehk tema kui tippsportlase üks eduvõtmetest on see, et ta ei ole liiga palju sportlane. Samasugust mõtteviisi soovitab ta ka näiteks ettevõtjatele – olla mitte liiga palju ettevõtja. Sest elu ei koosne ju vaid ühest tegevusest, mida inimene teeb. Tema sõnul kaotavad just need inimesed, kes panustavad nii-öelda ainult ühele kaardile. „Oluline on osata vahepeal sellest põhitegevusest välja tulla ja tegeleda ka muude asjadega,” soovitab Ott.

Mida soovitaks Ott noorele iseendale?

Ott usub, et usk iseendasse on igasuguse tegevuse alus. Kuid olulisem on, et see usk iseendasse ei kaoks ära ka siis, kui kohe kõik asjad ei hakka minema nii nagu lootsid. Ehk küsimus on selles, kuidas rasked perioodid üle elada. Üks asi, mis Oti arvates võiks selle vastu aidata ja mida enamus sportlasi võiks teha, on enese harimine. Ja seda mitte ainult hariduse või mõne ameti omandamise läbi.

Selleks, et sportlane suudaks oma tegevust aastaid ja aastaid nautida, on Oti arvates oluline ka treeningprotsessis leida üles need punktid, mis annavad jõudu jätkamiseks. „Küsimus on selles, et sa pead suutma ajas muutuda. See on minu arvates üks olulisimaid asju – sa ei tee seda, mida sa kogu aeg teinud oled ,” ütleb Ott.

Samuti soovitab Ott sportlastel juba varem hakata oma tagalat ette valmistama, mitte alles siis kui sportlaskarjäär on läbi. „Elu ei koosne ainult spordist. „Sportlased peaksid mõtlema ka sellele, et oleks olemas mõni varukaart kaardipakis, millega saaks mängida, kui ei lähe nii hästi,” ütleb Ott. See variant B võiks Oti sõnul olla midagi meelepärast, mida sportlane teeks ka ilma rahata, kuid mida saaks edasi arendada potentsiaalseks sissetuleku allikaks.

Kui sportlane soovib üles ehitada oma personaalbrändi, ei tohiks Oti arvates keskenduda vaid oma sportlikele tulemustele. Tuleks vaadata avaramalt ja leida üles need viisid, kuidas saaksid laiemalt ühiskonda panustada. „See loob inimeste silmis sinust ka mingi kuvandi, et sind ei huvita ainult need asjad, mis sulle korda lähevad, vaid sulle lähevad korda ka teiste inimeste asjad,” ütleb Ott.

IMPACT 80/20: Ott Kiivikas

Nõuanded kiire eluviisiga inimestele

Ott leiab, et kiire eluviis ei tähenda seda, et inimene ei saa teatud režiimi jälgida. Kui kiire eluviisiga inimesel on soov viljeleda tervislikku eluviisi, siis Oti sõnul on väga oluline osa aja planeerimisel ja seda ka toitumise mõttes. Ehk kiire eluviisiga inimese puhul eeldab tervislik eluuviis lihtsalt oma tegevuste väga täpset läbi mõtlemist. Liikumise puhul leiab Ott, et selleks ei pea kohe spordisaali minema. Kõige lihtsam on näiteks hakata lifti asemel trepist käima. Kuigi see ei pruugi kohe märgatavaid tulemusi anda, siis järjepidevalt seda tehes on pilt juba teine.

VAATA SAADET!

Turundussaade IMPACT 80/20!

IMPACT 80/20 saadet külastas meie esikulturist Ott Kiivikas. Loe saatest kokkuvõtet, et teada saada, kas tema edu taga on õnn või teadlik tegutsemine! Samuti jagas Ott saates mitmeid soovitusi nii ettevõtjatele, sportlastele kui kiire eluviisiga inimestele.

LOE SAATEST KOKKUVÕTET!

©2017 WWW Marketing OÜ

WSI Online on nüüd digile spetsialiseerunud reklaamiagentuur IMPACT 80/20.
Vaata IMPACT8020.com