WordPress – aegunud kodulehe tarkavara on turvarisk

WordPress – aegunud kodulehe tarkavara on turvarisk

WordPress – aegunud kodulehe tarkavara on turvarisk

23. märts 2015, Kristjan-Paul Raude, Kodulehed

WordPress ja muud sisuhalduse süsteemid (CMS) võimaldavad kasutajatel lehte uuendada, ilma vajaduseta teada HTML/CSS koodimist. Kahjuks paljud kasutajad ei tea, et CMS (sisuhaldus süsteemid) on tarkvara, mida aja möödudes peab uuendama. Samamoodi, nagu enda arvuti op süsteemi (nt: Windows/Mac OS update) või programme.

3 põhjust miks uuendada CMS-i:

  1. Turvalisus – raskendab küberrünnakuid kodulehele
  2. Parandab tehtud vead – kõik eksivad
  3. Ligipääs uutele võimalustele – teistel on, kas Sul?

Turvalisus

Allikas: www.wpbeginner.com

Allikas: www.wpbeginner.com

Me kõik loodame, et meie ettevõtte kodulehte ei rünnata (häkita sisse). Digimaailmas ei ole isegi tihti probleem konkurentide halbades kavatsustes, vaid mõne isiku sportlikus huvis, kas ta saab hakkama lehe katki tegemises. Uuendades WorpdPress-i ennast, kasutatud pluginaid ja “theme-i”, paraneb lehe turvalisus, lappides avastatud süsteemi nõrku kohti ja tugevdades kaitset rünnakute eest. Enda lehe kaitsmiseks tuleb seda uuendada!

Kuigi uuendusi lastakse WordPressi poolt välja eesmärgiga lehte paremaks teha, toob see endaga ka probleeme kaasa – nendele, kes ei lähe uuema versiooniga kaasa. Kavalamad häkkerid loevad, mida on uus versioon ära parandanud ja millised turvaaugud kõrvaldati. Lehed, mis ei lähe uuendusega kaasa on seda enam ohustatud – viis neid rünnata on ette kaardistatud (lihtsalt vaata uuenduste nimekirjast välja toodud nõrku kohti). WPBeginner’i statistika järgi on olnud 83% rünnatud lehtedest uuendamata (viide).

Parandab vead

WordPress või sarnase CMS-i kasutamise üks eesmärkidest on raha säästmine. Selle taga on ülemaailmne koostöö CMS-i läbimõtlemisel ja kodeerimisel. Nii suures süsteemis tulevad paratamatult välja vead, mille parandamist pakutakse Sulle tasuta. Uuendused WordPressile ja pluginatele aitavad parandada eelneva versiooni koodivigu.

Uued võimalused

Uuendused ei ole alati seotud ainult turvaaukude “plaasterdamisega”, vaid ka süsteemi täiustamiseks. Kasutaja vajadustest tulenevalt luuakse uusi funktsionaalsusi ja mugavusi, mis lihtsustavad CMS-i kasutamist. Nende võimaluste ära kasutamiseks tuleb WordPressi uuendada!

Kuidas uuendada WordPressi CMS-i?

Õnneks teavitab WordPress sisse logides uuendustest ise (*juhul, kui logite sisse väga harva, võite endale paigaldada “WP Update Notifier’i“)

Kõige mõistlikumad sammud uuendamisel:

  1. Ära uuenda LIVE’s olevat lehte! Lehest tuleb teha koopia ja seejärel uuendada antud lehte. Leht võib katki minna ja LIVE (avalikkusele nähtav) leht peab laitmatult toimima. Tehes uuendused mujal (näiteks arendusserveris), on aega rahulikult uurida, kas kõik töötab või on midagi parandada vaja. Sedasi saab “avalikul” poolel äri jätkuda ilma takistusteta.
  2. Peale uuendusi kontrolli üle leht ja kõik vajalikud funktsionaalsused (päringuvormid, ostukorvid jm).
  3. *Vajadusel parandada. Mõnikord ei sobi uuendused kokku kodulehega. Seda juhtub pigem harva.
  4. Uus leht kontrollitud ja toimib? Tõsta LIVE ja võid tunda ennast turvalisemalt :)

Oma kodulehe uuendamiseks võta ühendust!

VÕTA ÜHENDUST

 

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.