Video: Miks e-poed ei toimi?

Video: Miks e-poed ei toimi?

Video: Miks e-poed ei toimi?

30. aprill 2012, Armin Tüll, Kodulehed

Video: Inimlikud põhjused, miks e-poed ebaõnnestuvad!

45% eestlastest on internetist midagi ostnud (TNS Emor) ja viimastel aastatel on olnud märgata e-poodide kvaliteedi tõusu. Vaatamata sellele tehakse väga palju lihtsaid ja põhimõttelisi vigu. Google toob oma videos välja põhjused, miks e-poed ebaõnnestuvad:

1. Ostmiseks vajaliku kasutajanime sisestamine

Kasutajaks registreerimine ja nime küsimine ei tohiks kindlasti olla ostu sooritamise eeldus. Paljud kaupmehed soovivad kasvatada lojaalsete klientide andmebaasi ja nõuavad igakordsel ostlemisel kasutajanime. Kurb tõsiasi on aga see, et sellega kaotavad nad väga palju kliente.

Kui teil on siiski nn püsiklientidele mõeldnud välja väga ahvatlev boonusprogramm, siis kasutajaks võite paluda neil astuda peale ostu sooritamist. Lisaks kipuvad inimesed alalõpmata oma kasutajanimesid unustama – ka sel põhjusel võivad ostud sooritamata jääda.

Liiga keeruline2. Liiga pikad ja keerulised ostutingimused

Ostutingimustega nõustumine peaks olema väga lihtne ja arusaadav protsess. Tihtilugu on erinevad tingimused väga keerulise sõnastusega ja väga pikad – keegi ei jõua neid kunagi läbi lugeda. Loomulikult soovib kaupmees ennast erinevate ebamugavuste eest kaitsta, aga tasuks mõelda siiski võimalikult lühidale ja lihtsas keeles kirjutatud tingimustele.

3. Aeg läbi – alusta uuesti! Ei jõudnud ostu sooritada.

Mõnikord võib ostu sooritamine võtta rohkem kui paar minutit: tutvud teiste toodetega, täidad pikka andmevormi, käid vahepeal köögis midagi söömas vms. Mis siis aga juhtuda võib on see, et pead kogu ostuprotsessi algusest alustama kuna sinu aeg nö sai täis (Session Timed Out). Seega peab hoidma mõistlikut aega, et ostuprotsess lahti hoida.

4. Keerulise kinnituskoodi küsimine. Ei saa aru, mis kirjas.

Ei saa aruKinnituskoodi küsimine ostu sooritamisel või mõne päringuvormi täitmisel on alati kahe otsaga asi. Kui see on liiga keeruline, siis võid kaotada palju kliente. Turvalisuse poolest on see siiki hea – tasub kasutada loetavat kinnituskoodi.

5. Üllatuvad lisatasud – keegi ei taha juurde maksta!

Lisatasud võivad eemale peletada mitmeid potentsiaalseid kliente. Parem ja mõistlikum oleks võimalusel lisatasud tootehinna sisse juba algselt arvestada. Loomulikult on saatmisel erinevad lisatasud, aga kui lisad kasvõi kõige kallima tasu oma tootele ja saatmine on tasuta, võib see olla väga suur konkurentsi eelis (juhul kui su hind selle võrra siis väga konkurentsist välja ei lähe).

Soovitus:

E-poodi ehitades mõtle päris elule ja reaalsele kasutajakogemusele – nii suurendad rahulolevate klientide ja ostude arvu päevapealt!

Google

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.