SEO hoiatus: 7 on uus 10

SEO hoiatus: 7 on uus 10

SEO hoiatus: 7 on uus 10

29. august 2012, Kristjan-Paul Raude, SEO

Uus suur muudatus Google poolt? Google testib uut otsingumootori lahendust. Nimelt kuvab Google otsingutulemuste esilehel 10 tulemuse asemel 7!

Esimesed uudised säärase muudatuse kohta ilmnesid juba augusti keskpaigas. Siin ka näide:

Google otsingutulemused

Uut lahendust on testitud mitmete valdkonna spetsialistide poolt. Uuringutest nähtub, et umbes 20% otsingutulemustest on uuendusest mõjutatud st ca viiendik otsingutulemustest kuvab vaid 7 vastet.

Miks ainult 20%, mitte kõik tulemused?

Tundub, et Google on sidunud uue kuvamisformaadi siselinkidega (sitelinks). Täpsemalt sellega, kas otsingutulemustes kuvatakse ka kodulehe siseseid linke. Juhul kui kuvatakse siselinke, näitab Google vaid seitset vastet.

siselingid

Üksikute veebilehtede domineerimine

Tundub, et Google otsingutulemused kuvavad üha rohkem sama domeeni tulemusi ühel otsingulehel. Juba 2010. aasta keskpaigas tõdes Google ametlikult, et mingitel juhtudel on võimalik, et üks domeen domineerib otsingumootori vastetes. Näiteks kui otsingufraasiks on domeeni nimi, võib Google kuvada 8-9 vastet kümnest vaid ühe domeeni poolt. See omakorda tähendab, et teised domeenid lükatakse järgmisele lehele. Positiivsest küljest: just Sinu domeen võib olla see, mis saab nt neli vastet seitsmest või kümnest või …

Mida see ettevõtetele tähendab?

  • Veelgi olulisem on olla Google esimesel positsioonil.
  • Suureneb AdWordsi tähtsus.
  • SEO teenuse kasutamine on vältimatu, et olla Googles nähtav.

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.