Olulisemad Google algoritmi uuendused 2012 (osa II)

Olulisemad Google algoritmi uuendused 2012 (osa II)

Olulisemad Google algoritmi uuendused 2012 (osa II)

11. jaanuar 2013, Kristjan-Paul Raude, Google, SEO

GoogleMöödunud aasta alguses kuulutas Google välja, et 2012 aastal on plaanis läbi viia üle 500 väiksema ja suurema uuenduse. Eelmises postituse osas tõime välja 6 olulisemat uuendust: Search + Your World, Google Panda uuendused, abs above the fold, Venice, „Pargitud domeeni” viga, Google Penguin. Siin on järgmised 5 olulist uuendust.

Teadmiste Graafik (Knowledge Graph)

16. mail nägi päevavalgust Teadmiste Graafik, mis on nö laiendatud otsing, kus otsingutulemus on seotud rohkem kui ühe vastega. Teisisõnu ühendab Google erineva info otsingutulemuse kohta ja kuvab seda ühtse tervikuna, pakkudes subjekti kohta detailset informatsiooni. Tulemuses kuvatakse näiteks tuntud isiku biograafilised andmed, parim filmi ülevaade, olulisemad sporditulemused jm, mis antud otsingu puhul on oluline. Teadmiste Graafik toimib vaid populaarsemate vastete puhul nagu tuntud inimesed, asukohad, filmid jm. Idee on pakkuda põhjalikumaid ja ülevaatlikumaid otsingutulemusi, mis koondab olulise info, ilma et kasutaja peaks erinevate otsingutulemuste vahel surfama.

Kui algselt toimis Knowledge Graph vaid ingliskeelsete tulemuste puhul, siis 4. detsembril tuli Google välja uuendusega, millega võimaldati funktsioon ka vene, saksa, hispaania, prantsuse, portugali, itaalia ja jaapani keeles.

Teadmiste Graafik

Lingihoiatus

19. Juulil külvas Google palju segadust saates välja suurel hulgal hoiatusi veebiarendajatele teatega, et nende leht sisaldab ebanaturaalseid linke. Seejärel teadvustati, et tegu on eksitava hoiatusega, mida ei ole vaja tõsiselt võtta või tuleks üldse ignoreerida. Mõistagi vihastas selline „pisiviga“ veebiarendajaid, kes olid võib-olla juba probleemiga tegelema hakanud, enne kui Google oma eksimust tunnistas.

DMCA penalty

Google on aktiivselt asunud võitlusesse sisuvarastega. Kui Penguin võitleb värske ja unikaalse sisu eest, siis 13. Augustil rakendati uusi meetmeid võitlemaks autoriõiguse rikkujatega. Selleks lõi Google spetsiaalse DMCA avaldusvormi, millega saab teada anda autoriõiguste rikkumisest. Ainuüksi 30 esimese päevaga eemaldati rohkem kui 4,3 miljonit URL’i. Saadud infot kasutatakse otsingutulemuste hindamisel. Seega olgu kõik sisuvargad hoiatatud!

DMCA vorm

7 on uus 10

Vaid päev pärast DMCA autoriõiguste kaitse uuendust tuli Google välja muudatusega, mis muutis oluliselt SEO tähtsust. Google esilehel kuvatakse nüüdsest 10 tulemuse asemel 7. Kuid seda mitte kõigi tulemuste puhul, vaid mõjutatud on umbes 20% otsingutulemustest. Uus kuvamisformaat on seotud siselinkidega. Täpsemalt sellega, kas otsingutulemustes kuvatakse ka kodulehe siseseid linke. Juhul kui kuvatakse, näitab Google vaid seitset vastet. Kuna konkurents Google esilehe pärast on karm, siis peale otsingutulemuste arvu vähendamist esilehel on SEO saanud veelgi olulisemaks.

7 on uus 10

Täpne domeeni vaste

Google vähendas täpsete domeenivastete (EDM) olulisust lehekülgede hindamisel. Täpne domeeni vaste tähendab, et domeeni nimes esineb märksõna. Sellised domeenid on hoolega valitud ja nii mõnigi kord suuremate või väiksemate rahasummade eest ostetud. Kui seni oli võimalik otsingutulemustes positsioneerida põhimõtteliselt EDM’ile toetudes ilma olulise SEO pingutuseta, siis peale 27. septembrit muutus olukord ligikaudu 10%-le (vähemalt SeoMoz analüüsi tulemusel), ametlikult ulatus uuenduse mõju vaid 0,6% tulemusteni.

EMD uuendus

Kokkuvõte

2012 aasta oli Google jaoks väga oluline just SEO seisukohast. Panda ja Penguin uuendused on teinud black hat SEO praktiseerijate elu raskeks. Paljud lehed on otsingus langenud või indekseerimisest kustutatud. Olulisemaks on muutunud värske ja unikaalne sisu, asjakohased märksõnad ja kvaliteetsed lingid. Google surub veebiarendajaid üha enam Google Webmaster Guidelines’it järgima ja karistab neid, kes üritavad ebaausate meetoditega otsingus ettepoole trügida. Samuti on oluliselt muutunud kasutajamugavus –  otsingutulemused on kvaliteetsemad ja Teadmiste Graafik pakub detailset informatsiooni.

Teksti esialgne autor on Jaanika Kivilo.

Google

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.