Olulisemad Google algoritmi uuendused 2012 (osa I)

Olulisemad Google algoritmi uuendused 2012 (osa I)

Olulisemad Google algoritmi uuendused 2012 (osa I)

07. jaanuar 2013, Kristjan-Paul Raude, Google, SEO

Google 2012Möödunud aasta alguses kuulutas Google välja, et 2012 aastal on plaanis läbi viia üle 500 väiksema ja suurema uuenduse. Google on palju vaeva näinud otsingutulemuste parandamise nimel ja eelmisel aastal viidi läbi mitmeid olulisi uuendusi, mis on olulised nii SEO kui kasutajamugavuse seisukohast.

Google uuendused

Olulisemad uuendused, mis eelmisel aastal läbi viidi on seotud nii algoritmi uuendustega kui üldise kasutajamugavuse ja funktsionaalsuse parandamisega. Lisaks välja toodud uuendustele toimusid ka väiksemad muudatused, mis koondati nö pakkidesse: jaanuari 30-pakk, veebruari 17-pakk ja 40-pakk, märtsi 50-pakk, aprilli 52-pakk, mai 39-pakk, juuni ja juuli 86-pakk, augusti ja septembri 65-pakk.

Search + Your World

10. jaanuaril tuli Google välja uuendusega Search Plus Your World. Uuenduse eesmärgiks oli pakkuda kasutajale personaalseid otsingutulemusi. Personaliseeritud tulemuste seas on vasteid, mida Su tuttavad on huvitavaks pidanud ja +1’nud. Google seob Su huvid sõprade omadega, kuna kasutajad usaldavad oma sõpru ja tuttavaid rohkem kui otsingumootoreid ehk tulemuseks peaksid olema usaldusväärsemad vasted. See aga tähendab, et otsingutulemustes loeb sotsiaalsus rohkem, kui kunagi varem.

Google Panda uuendused

Google Panda tuli esmakordselt välja 2011 aasta veebruaris ja mõjutas 12% otsingutulemustest. Panda on kontrollmehhanism veebilehe sisu unikaalsuse ja värskuse osas. Panda karistab sisukopeerijaid ja ebakvaliteetseid lehti madala ranking’uga. Google on Pandat pidevalt arendanud ja täiustanud ning eelmisel aastal tuldi välja 14 muudatusega. Mõni uuendus oli vaid andmepõhine ega osutanud erilist mõju otsingutulemustele kuid esines ka põhjalikke algoritmiuuendusi. Olulisemaiks võib lugeda Panda #20, mis oli nii algoritmi kui andmepõhine muudatus. #20 mõjutas ametlikel andmetel 2,4% otsingutulemustest.

Reklaamid lehe ülaosas (ads above the fold)

Google uuendus, millega reguleeriti lehe ülesehitust ja vähendati kodulehtede hinnangut, kus lehe ülaosas (ehk lehe selles osas, mida ei pea alla kerima) on liiga palju reklaame. Uuenduse eesmärk oli pakkuda kvaliteetsemaid otsingutulemusi, mis ei oleks reklaamiga üle külvatud. Hinnanguliselt mõjutas uuendus vähem kui 1% otsingutulemustest.

Venice

27. veebruaril tuli Google välja olulise uuendusega, mis muutis kohaliku SEO tähendust. Otsingutulemustes arvestatakse nüüd kasutaja asukohta ning kuvatakse vastavalt sellele kohalikke vasteid. Kui asukohta ei ole määratud arvestab Google seda automaatselt Sinu IP aadressi järgi.

venice

Pilt: Search Engine Land

 „Pargitud domeeni” viga (Parked domain bug)

Google algoritmiuuendus oli kogemata tunnistanud mitmed domeenid kui „pargitud domeenid“ ehk domeenideks, mida reaalselt ei kasutata, millega ei ole seotud ükski e-mail ega koduleht. Selline viga põhjustas mitme veebilehe indekseerimisest kustutamise, mis ajas veebiarendajad marru. Google tunnistas oma viga 16. aprillil ning parandas katkise koodi.

Google Penguin

google penguinKindlasti enim kõlapinda leidnud algoritmi uuendus 2012 aastal oli Google Penguin, mis tuli välja 24. aprillil. Google Penguin on sisuliselt Panda täiustus, mis pöörab tähelepanu spetsiifilisematele sisufiltritele. Penguin on efektiivne spämmifilter võideldes osavalt nn black hat SEO ehk ebaausate SEO meetodite vastu, nagu veebis esinemine otsingusõnaga, mida lehel ei eksisteeri, esinemine paljude märksõnadega, peidetud tekstid, kontekstiväline sisu, kopeeritud sisu, massiline linkimine jm. Pingviini mõju ulatus 3,1% otsingutulemuseni.

Penguin sai ka 2 täiustust, millest esimene (Penguin #1.1) leidis aset 25. mail ega mõjutanud oluliselt otsingutulemusi ning teine (Penguin #3) viidi läbi 5. oktoobril.

Millised olid olulisemad algoritmi uuendused aastal 2012? Kuidas on muutunud optimeerimine ja Google otsing?

Teksti esialgne autor on Jaanika Kivilo.

Google

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.