Kuidas tellida veebiarendust – kodulehe tegemine

Kuidas tellida veebiarendust – kodulehe tegemine

Kuidas tellida veebiarendust – kodulehe tegemine

26. märts 2010, Armin Tüll, Kodulehed

kodulehtPole uudis, et tänapäeval võib firma sama hästi olemata olla, kui sellel pole kodulehekülge. Kodulehe tegemine – kuidas aga tellida endale veebilehte, veebiarendust ja mis ohud võiks selles valdkonnas varitseda?

Veebiarendusega tegeleva firma WSI Online turunduskonsultant Armin Tüll selgitab, et veebilehe tegijaid on väga palju ja enne sobiliku partneri leidmist peaks firma endale selgeks tegema, mille jaoks ta üldse uut kodulehte vajab – kas lihtsalt infokanaliks või ettevõtte strateegiliseks äri osaks.

„Vastavalt sellele saab juba teha esimesed valikud kellega koostööd alustada – alustades ITd õppivast sõbrast kuni internetiturunduse spetsialistideni,“ selgitab ta.

Kodulehe tegemine – uus ja unikaalne kallim

Kui kodulehe eesmärk on lihtsalt infot jagada ja midagi erilist ei vajata, siis võib kodulehe valmistada praktiliselt null krooniga. Kui soov on ühendada kodulehe strateegia oma firma eesmärkidega ja sellele tõsiselt keskenduda, võivad ärilahenduste hinnad ulatuda mitmesaja tuhande kroonini. „Päeva lõpuks on küsimus investeeringu tasuvuses. Kodulehtede tegijatelt võib küsida
investeeringu tasuvuse aega ja varasemaid näiteid,“ räägib ta.

Kodutöö, kodutöö!

Tüll selgitab, tänapäeval on võimalik ka ise suhteliselt lihtsate vahenditega endale koduleht teha, kuid tihti ei oska klient hinnata suuremate projektide töömahtu ja hilisemat kasu. „Tänapäeval ei piisa lihtsalt ilusast kodulehest – see peab olema ka internetis kiirest leitav ning päeva lõpuks peab see täitma kindlaid ärilisi eesmärke, olgu selleks uue kliendi saamine, päringuvormi täitmine või uudiskirjale registreerimine,“ räägib ta.

Kodulehe tegemine ei lõpe lehe üleslaadimisega

Armin Tüll toob välja ka teise murekoha – tähtaegadest ülelibisemine ning kogu projekti hilinemine. Klient saab seda põhjustada peamiselt materjalide saatmisega venitades. Arendaja suurimaks veaks nimetab Tüll seda, et tihti lõpetatakse koostöö kliendiga pärast kodulehe ülespanemist. „Siit peaks aga tõsine töö algama – statistika jälgimine, eesmärkide täitmine, otsingumootori positsioonide parandamine jne,“ selgitab Tüll.

Kogu artikkel juhtimine.ee

Kodulehe tegemine ja professionaalsed hinnangud - kontakteeru meiega juba täna!

Google

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.