Kuidas kirjutada blogi – 8 olulist nõuannet!

Kuidas kirjutada blogi – 8 olulist nõuannet!

Kuidas kirjutada blogi – 8 olulist nõuannet!

29. september 2011, Egert Tüll, Kodulehed, Strateegia

Kuidas kirjutada blogi selliselt, et inimesed seda ka märkaksid ja loeksid?  Mis on need olulised punktid, mida peaksid teadma blogi kirjutamisel. Kõige olulisem on hea blogi juures on pealkiri ja teiseks teemat sissejuhtav lõik. Kui algus ei ole kaasahaarv, siis edasi blogi ei loetagi.

Kuidas kirjutada head blogi – 8 olulist nõuannet!

1. Blogi peakiri

Sul võib olla super sisu oma blogis, aga kui sa oled jätnud läbimõtlemata blogi postituse pealkirja, võid kaotada enamus lugejad. Pealkiri on see, mida nähakse kõige esimesena – ära unusta seda! Hea blogi pealkiri olgu maksimaalselt 4-5 sõna pikk. Võimalusel kasuta pealkirjas numbreid.

Näited:

  • „Kuidas saada fänne Facebookis“
  • „Google Plus vs. Facebook – 1:0“
  • „10 nõuannet efektiivse Google AdWords kampaania loomisel“

2. Blogi esimene lõik

Kuidas kirjutada blogi esimene lõik? Peale pealkirja loeb kasutaja kiirelt läbi blogi esimese lõigu ja otsustab, kas see teema pakkub talle huvi või mitte. Vaata näiteks ajalehti ja nende peateemasid – alati on intrigeeriv/tabav pealkiri + kokkuvõttev ja huvipakkuvad esimesed laused. Esimese lõigu esimeses lauses kasuta kindlasti seda põhimärksõna millele sa selle blogi kirjutad. Olulised sõnad märgista Bold-iga

Kuidas kirjutada blogi

3. Headingud H1, H2 ja H3

Erista sisuteksti erinevad teemad headingutega (määratud pealkirjadega). Need on tavakirja fondist suuremad ja ka üldjuhul teist värvi – nii on teksti parem lugeda. Ei ole väga mõttet kirjutada kaks A4 pikka teksti ja seal ainult ühte vahepealkirja kasutada. Kasuta rohkem h2 ja h3 pealkirju. Kui võimalik, siis kasuta ka vahepealkirjas seda sama olulist märksõna, mis antud teema kohta käib.

4. Bulleted list

Kui teksti on palju, siis väga lihtne moodus olulist infot eristada on kasutades Bulleted listi. Kui inimene kavatseb sinu blogi nö diagonaalis läbi lugeda, siis on hea kui kasutad bulleted listi. Selle tulemusena saab blogi lugeja ülevaatlikuma arusaama sinu tekstist.

Kui kasutad Bulleted listi siis saad:

  • tuua loetelu paremini esileKuidas kirjutada blogi
  • teha teksti paremini loetavaks
  • luua otsingumootorile sõbralik tekst.

5. Pildi kasutamine

1 pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna. Sa tead ju seda, aga miks sa siis seda ei tee? Iga teema kohta on võimalik tuua erinevaid pilte. Tekst läheb kohe paremini loetavaks. Kasuta ka ALT tekstis olulist märksõna. Heas blogis, on illustreerivad pildid/graafikud.

6. Blogi sisu

Sisu müüb – selles pole kahtluski! Enne kui hakkad blogi kirjutama, mõtle hoolikalt läbi oma blogikande eesmärk – mida sa lugejatele öelda tahad? Kas su teema on tänasel päeval piisavalt relavantne ja huvipakkuv? Teksti kirjutamisel on oluline silmaspidada selle lihtsust – ka 13a inimene peab aru saama millest kirjutada! KISS – Keep Is Short and Simple

7. Bold

Kuidas kirjutada blogiOlulised märksõnad ja muu tähtis info too esile kaustades Bold-i. Selliselt töödeldud tekst on väga lugejasõbralik ja samuti hea otsingumootorite jaoks. Pisike asi, kuid töötab väga hästi! Püüa seda mitte liiga vähe teha ja samas mitte ka väga palju.

8. Kuidas kirjutada blogi – kokkuvõte

Kui blogi sisu saab läbi siis tee lõppu kokkuvõte lõik sellest teemast, milles too uuesti välja kõige olulisem.Kui inimene loeb terve postituse ära ja selles oli palju põnevaid asju, siis ei pruugi talle need kõik pähe jääda.

Kuidas siiski kirjutada head blogi?

  1. Mõtle väja hea sisu ja ja blogikande eesmärk.
  2. Pane blogile kaasahaarav pealkiri.
  3. Kirjuta esimene lõik nii huvitavalt, et seda oleks patt mitte lõpuni lugeda.
  4. Formuleeri ja illustreeri tekst nii, et seda oleks lihtne ja põnev lugeda.

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.