Kuhu mu aeg kaob?

Kuhu mu aeg kaob?

Kuhu mu aeg kaob?

21. detsember 2015, Kristjan-Paul Raude, Analüütika, Google, Sotsiaalmeedia, WSI uudised

Paljud kurdavad, et pole aega. Alatasa on hirmus kiire ja alati on vaja midagi veel teha, midagi veel vaadata. Elutempo kiirenedes peame aeg-ajalt üle vaatama oma igapäevased tegevused. Mis on oluline ja mis mitte? Kas oled mõnikord enda käest küsinud: „Kuhu mu aeg kaob?”

Teema sisendi blogipostituse jaoks sain ühelt põnevalt graafikult, mis näitab, mis toimub internetis 60 sekundi jooksul. Vaatasin ja imestasin – aega on meil palju, isegi liiga palju. Mille peale see siis kulutatakse?

Reaalne-tanapaeva-eluSelle aasta kevadel jäin teatud põhjustel ilma oma iPhone’ist. Ühel heal päeval ei olnud enam nutitelefoni, mis pidevalt suriseks ja endast märku annaks. Alguses valdas mind paanika, et kuidas ma nüüd hakkama saan. Kuna minu tööiseloom on liikuv, siis pidev ligipääs meilidele, sotsiaalmeediale jms on väga oluline. Suutsin nutitelefonita päeva lõpuni veeta, leidsin asenduseks sahtli põhjast vana hea Nokia telefoni. Alguses oli ikka väga imelik tunne seda käes hoida, kuna see kadus lihtsalt oma väiksuse tõttu sinna ära. Mäletame ju aega, kus väikesed telefonid olid populaarsed ning suured mitte. Tänapäeval on asi vastupidi – mida suurem ekraan, seda parem. Nii saad ju paremini igasugu „seinasid” skroll‘ida.

Järgmise päeva hommikul tekkis mõte, et kasutan oma uut telefoni nädala ja vaatan, mis saab. Ja kas üldsegi saab. Tulemused olid endalegi värskendavad:

 1. Ma ei näppinud enam igal vabal hetkel telefoni. Sellega ei olnud lihtsalt midagi peale helistamise teha.
 2. See mahtus ilusti taskusse.
 3. Unustasin telefoni laadimise, kuna aku kestis nädal aega. Olid ajad, kui telefoni aku kestis rohkem kui ühe päeva.
 4. Õnnestus meelde jätta isegi mõni uus telefoninumber. Mitut telefoninumbrit sina täna peast tead?
 5. Olin kontorist eemal olles digimaailmaga oluliselt vähem ühenduses, mis andis võimaluse pöörata rohkem tähelepanu elule endale.

Kõige hirmuäratavam kogu asja juures on see, et antud muutus on toimunud põhimõtteliselt viimase viie aasta jooksul. Täna on nutitelefon meie asendamatu abiline kus iganes ja mille iganes jaoks. Mäletan, et olin üks viimaste hulgast, kes keeldus endale puuteekraaniga telefoni muretsemast, kuna Nokia kommunikaator oli piisavalt mugav ja käepärane. Täna ei kujutaks ette selle igapäevast kasutamist.

Mis juhtub internetis 60 sekundi jooksul?

Nutiseadmete ning interneti kiire levik on toonud meid üksteisele lähedamale ja viinud samal ajal üksteisest kaugemale. Hiljuti sattusin üht kliendikoolitust ette valmistades huvitavale andmegraafikule. Seal oli täpselt välja toodud, mis toimub internetis 60 sekundiga ja võrreldud samu näitajaid 2012-2014 aastatel. Väga huvitav, vaata ise ja tee omad järeldused.

Mis-juhtub-internetis-60-sekundiga

 

2012 vs. 2014

 • E-kirjade saatmine kasvas +21,4%. Iga minut saadetakse 204 miljonit e-kirja
 • Facebooki postitused kasvasid +4058%. Iga minut tehakse 3,3 miljonit postitust
 • Google’i otsingud kasvasid +476%. Iga minut sooritatakse 4 miljonit otsingut Google’i otsingumootoris
 • Instagrami üles laaditud piltide arv kasvas +1078%. Iga minut laaditakse üles 41 000 pilti
 • Skype’i kõnede arv kasvas +278%. Iga minut tehakse 1,4 miljonit Skype’i kõnet
 • Twitteri postituste arv kasvas +250%. Iga minut säutsutakse 340 000 korda
 • WordPressi CMS-i blogipostituste arv kasvas +298%. Iga minut pannake WordPressi CMS-ist live’i 1380 blogipostitust
 • Eestis vähetuntud Whatsappi vahendusel saadetud sõnumite arv kasvas +150%. Iga päev saadetakse 50 miljardit Whatsappi sõnumit
 • Youtube’i ühes minutis üles laaditud videode kestvus kasvas +380%. Iga minut laetakse üles 120h videomaterjali

Võta aega

Digimaailm on muutunud üheks osaks meie elust. Tahame seda või mitte. Olenemata sellest on meie kõigi võimuses valida, mida ja millal me teeme. Kas hommikul esimese või õhtul viimase asjana vahime Facebooki, loeme meile või teeme hoopis midagi väärtuslikumat.

Teen digiagentuurile mitteomase üleskutse. Ees on kaunis jõuluaeg. Võtkem omale aega ja nautigem elu ehedust. Lülita välja telefon ja arvuti, kodus lülita Wi-Fi välja – ütle, et internet läks katki. Suutsime nii toimida 20 aastat tagasi, suudame ka nüüd, kasvõi nädala või kaks.

Ilusaid eesolevaid pühi!

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.