Kodulehed ja pildi kasutus

Kodulehed ja pildi kasutus

Kodulehed ja pildi kasutus

11. märts 2011, Egert Tüll, Kodulehed

Kodulehed ja kvaliteetsed pildid  – väike asi, kuid muudab palju

Kes meist ei oleks kuulnud mõttetera „1 pilt ütleb rohkem kui 10 sõna?“ Rääkides kodulehest, siis ei ole see ainult mõttetera, vaid fakt! Kodulehte luues/täiendades tuleb kindlasti mõelda ka sisukate piltide kasutamisele. Mis kirjeldaks paremini Sinu ettevõtte tooteid ja teenuseid kui mittepaar korralikku ja kvaliteetset pilti?

Kodulehed – pildi kasutamine

Kodulehed, kodulehtKodulehe tekstid on väga olulised Sinu kodulehe külastajale (ka otsingumootorile), kuid sellest ei pruugi tihti piisada kodulehe eesmärkide täitmiseks. Kodulehed ilma fotodeta on igavad ja raskemini loetavad. Seega, kindlasti kasuta oma kodulehel ka pilte! Kodulehed mis sisaldavad endas palju teksti, vajavad kindasti illustreerivad fotosi – emotsioon müüb!

Kodulehed koos pildiga on kergemini loetavad ja kodulehe üldväärtus on parem Goolge ja teiste otsingumootorite jaoks.  Kui koduleht sisaldab vähe teksti,  siis on pildid lisamine eriti vajalik – paar fotot oma tootest/teenusest võivad parandada tunduvalt Sinu kodulehe statistikat.

Kodulehed koos optimeeritud pildiga

Kõike pilte mida kodulehed sisaldavad, saab optimeerida otsimootorite jaoks. See tähendab, et lisades pildile nime ja ALT Text’i. Pildi nimi või tihti olla näiteks “JPG51512″ – see aga ei ütle Googlele midagi selle pildi kohta. Kui aga pildi nimeks panna “Liuguksed” ja pildil ka antud toode on, siis Google oskab viia “otsad kokku”. ALT Text’i on lisa info Googlese, seda näed (kui ALT Text määratud) kui arvutihiirega pildi kohale lähed,siis ilmub eraldi kastike tekstiga.   Optimeeritud pilt annab sulle palju erinevaid lisandväärtusi:

  • Tõstab kodulehe kvaliteeti
  • Parandab tulemusi otsingumootorites
  • Pilt tuleb esile Google pildi otsingus
  • Tekitab emotsiooni ja aitab rohkem müüa

Kodulehed – millist pilti kasutada

Kui tegemist on toodete piltidega, siis kindlasti tasub kasuta enda firma toodete pilte (mitte varastada neid konkurentide lehelt :)). Kel võimalik küsida pilte tarnijatelt, maaletoojatelt, emafirmast jne. Kui kuskilt pole küsida, siis võib ise korralikud pildid teha. Soovitan samas ka pöörduda professionaalide poole, kes tasemel fotod teevad. Lõpp-tulemus on lihtsalt parem. Isetegemise oht on selles, et pigem võid selle pildiga kodulehe professionaalset väljanägemist kahjustada. Samas, kui ise oled hea fotograaf – siis lase aga käia!

Kvaliteetseid illustreerivaid pilte leiab kindlasti ka pildipankadest (N: www.istockphoto.com, www.veer.com) Sellistes pildipankades on tipp-fotograafide pildistatud pildid. Ühte pilti on võimalik tellida erineva suurusega (resolutsiooniga). Mida suurem pilt seda kallim see ka on. Nii et alati vaata hoolikalt järgi, millise suurusega sul seda pilti vaja on. Siin tasub ka mainida, et lihtsalt Googledades pilte otsida ja leitut kasutada on üldjuhul seadusevastane.

Kodulehed koos kvaliteetse emotsioonipildiga

Emotsioon on väga tähtis. Kasuta suuri ka kvaliteetseid fotosi selle loomiseks. Kodulehed koos kvaliteetse pildiga – suur lisandväärtus sinu kodulehel!

Kodulehed, koduleht

Looduspere koduleht – avalehel näeme kohe ema rõõmsa lapsega, kes ka nende sihtgrupiks on.

Kodulehed, koduleht

Caffe Melton – kohvivärvides kodulehel ühe emptsiooni pildina kohvi nautiv kena naine.

Kodulehed koos sisu iseloomustava pildi galeriiga

Kindlasti tasub lisada kodulehe tekstide juurde illustreerivaid pilte fotogaleriina. Väiksed pildid loovad juba hea ülevaata ja kui klient soovib pilti suuremalt/lähemalt vaadata siis anna galerii kasutamine selleks mugava võimaluse. Vaata allolevaid näiteid.

Kodulehed, koduleht Kodulehed, koduleht

Kodulehed koos sisu iseloomustava pildiga teksti vahel

Alati ei pea olema kõik pildid olema suured ja klikitavad. Hea moodus teksti paremaks lugemiseks on paigutada pilte kodulehel teksti sisse. Kodulehed on märgatavalt paremini loetavad ja visusaalselt kenamad.

Kodulehed, koduleht Kodulehed, koduleht

Kodulehed ja pildi kasutamine – kokkuvõte

Kodulehed koos kvaliteetsete fotodega parandavad sinu kodulehe üldväärtust mitmel moel. Ära karda kasutada oma kodulehel pilte. Õigemini, ära poe vabanduse taha neid pilte mitte otsida või toota – selles kulutatud aeg tasub selle uute klientide näol kindlasti tagasi. Mõtle kindlasti ka läbi, millist pilte sa kasutada. Kui endale kvaliteetseid pilte ei ole siis kasuta proffesionaalset fotograafi või osta pildid pildipangast.

NB! Optimeeri kasutatud pilte. See annab su kodulehele palju juurde. Kui ise ei oska siis küsi nõu oma kodulehe IT mehelt.

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.