Google tutvustas tulevikutehnoloogiat

Google tutvustas tulevikutehnoloogiat

Google tutvustas tulevikutehnoloogiat

06. juuli 2012, Kristjan-Paul Raude, Google

GoogleIO2012_logo

Eelmisel nädalal leidis aset Google arenduskonverents I/O 2012 Keynote. Kui Apple ja Microsoft on enda kaardid juba välja käinud, oli Google kord neid lüüa. Põnevust jagus küllaga. Google tutvustas Androidi uusversiooni 4.1 Jelly Bean’i, mis tõi kaasa mitmeid olulisi uuendusi. Lisaks tutvustati uut tahvelarvutit Nexus 7, meediakeskust Nexus Q, imeprille ja palju muud.

Jelly Bean (kummikomm)

Jelly Bean ehk Androir 4.1 on Google operatsioonisüsteemi uusim versioon. Kummikomm on võrreldes eelmise versiooniga palju sujuvam ja täiustatud uute tarkvaralisadega.  Project Butter ehk Võiprojekt lubab parandada tulemuslikkust ja reaktsiooniaega, muutes animatsioonid kiiremaks ja sujuvamaks.  Lisaks kuuluvad Jelly Beani uuenduste hulka intelligentne klaviatuur, mis õpib aja jooksul sõnu ja püüab ära arvata, mida sa soovid kirjutada, aktsepteerides ka häälkäsklust. Parandatud on ka otsingusüsteemi, millele on lisatud häälkäsklussüsteem ja lisatud on kõiketeadja Google Now (vt allpool).

jelly bean

Google voice

Google on loonud häälkäsklussüsteemi Google voice search, mis on küllaltki sarnane Apple Sirile. Tegu on naishäälega häälkäsklussüsteemiga, mis teab vastuseid kõikvõimalikele küsimustele. Kasutades Teadmiste Graafikut (Knowledge Graph) on Google tulemused informatiivsemad kui Siril. Tulemused esitatakse nn vastuste kaartidena, mis annab kompaktsema vaate.  Katsetades Siri ja Google voice praktikas on tulemused üsna erinevad. On asju, mida teab paremini Siri, teisi Google. Viimase otsingu eeliseks võib tuua tunduvalt inimlikuma kõla ja parema kiiruse kui Siril. Vaata videot Siri ja Google voice võrdlusest siit.

Google Now

Google Now on Jelly Bean’i lisafunktsioon, mis teab sinu tegevustest kõike kasutades informatsiooni Google kalendrist, sinu asukohta ja varasemaid otsingupäringuid. Now funktsioon aitab sul planeerida oma päeva juhatades sind õigel ajal tööle või kohtumisele, jagades sulle transpordiinfot, hoides sind kursis spordiinfoga, pakkudes lähedal asuvaid restorane jm. Kogu info esitletakse nagu häälkäskluse puhulgi vastusekaartidena, mida on võimalik lihtsa liigutusega eemale pühkida ja asemele tuleb traditsiooniline Google mobiili otsing.

Google + Events

Google sotsiaalvõrgustik Google+ on aastaga kasvatanud kasutajaskonna 250 miljonini, kellest aktiivseid kasutajaid on 150 miljonit ja pooled nendest logivad sisse iga päev. Seejuures on huvitav, et Google+ kasutatakse rohkem mobiilis kui tavaarvutis. Seda arvestades on Google loonud uue aplikatsiooni Google+Events (Sündmused). Sisuliselt on tegu mobiilile ja tahvelarvutitele kohandatud Facebooki sarnaste üritustega.

Google+sündmused

Google+ Events võimaldab sõpradega jagada kõiki olulisi hetki enne, praegu ja pärast sündmust:

  • saada interaktiivseid kutseid
  • jaga fotosid reaalajas ühiskasutusrežiimi abil
  • vaata fotosid ühest kohast
  • integreeri teenust Google Kalendriga

Sündmuse jagamise teeb eriliseks sündmuse edastamine otseülekandena. Võimalik on teha privaatne sündmus ainult kutsutud sõpradega või avalik sündmus, mida kõigil on võimalus jälgida. Sündmust on võimalik sünkroonida ka Hangout’ga, ehk luua sündmust, mis toimub ainult võrgus. Lisaks on võimalus kõigil osalejatel, kes kasutavad mobiilis või tahvelarvutis Google+ Events Party’t jagada pilte ühiskausta, mis kuvatakse kronoloogilises järjekorras sündmuseperemehe kontole.

Nexus 7

Koostöös Asusega on Google välja tulnud uue tahvelarvutiga Nexus 7. Tegu on eelkõige Google Play jaoks kohandatud seadmega, mis ei oma mingeid eriliselt revolutsioonilisi omadusi. Pigem üllatab seadeldis oma hinnaga, olles kättesaadav vaid 199$ eest (8GB). Kahjuks Eestis ettetellimust veel esitada ei saa.

Nexus 7 jookseb Jelly Bean’il, omades neljatuumalist Tegra 3 protsessorit ja kaaludes vaid 340 grammi. Igati sobilik seadeldis kotti pistmiseks. Põhjaliku ülevaate Nexus 7-st võid leida siit.

google nexus 7

Nexus Q

Nexus Q on Google ümararvuti, mida Google ise nimetab esimeseks  sotsiaalseks meediakeskuseks. See väike pallikujuline arvuti on ühendatav sinu teiste olemasolevate Android seadmetega, millega on võimalik juhtida muusika playlisti ja videosid. Samaaegselt on võimalik ühendada mitu seadeldist ja juhtida erinevaid meediaid, mis muudab Nexus Q universaalseks meediakeskuseks, oles ühendatud teleri ja kõlaritega. Ümararvuti põhineb Google pilvesüsteemil, mis võtab andmeid sinu isiklikust pilvest. Et meediakeskusele huvitavamat välimust anda on kera keskel värviline LED rõngas, mis muudab värvi vastavalt mängitavale  esitlusele.

Huvitava faktina võib mainida, et Nexus Q on toodetud USA’s, mis on tänapäeval üsna haruldane. Tõenäoliselt on seetõttu ka seadme hind kõrgem – 299 dollarit.nexsus Q

Google Glass

Project Glass’i hakati arendama juba ligi 2,5 aastat tagasi, tulles esimese prototüübiga avalikkuse ette selle aasta aprilli alguses. Idee Google Glass’i taga seisneb virtuaalmaailma toomises kasutaja silme ette, ehk nn „laiendatud reaalsus“, mis ei segaks ühtegi tegevust telefoni või muu seadme käsitlemisega. Glass on sisuliselt edasiarendus nutitelefonist, mida saad juhtida käed vabalt süsteemi. Glass on juhitav häälkäskluste kaudu, näiteks saad helistada sõbrale, vaadata ilmateadet, teha päevaplaani jm vaid käsu peale. Virtuaalprillidesse on paigutatud väike kaamera, mis edastab sama pilti, mida sina näed, luues videod ja fotod läbi kasutaja silmade.

I/O konverentsil tehti prillidele võimas esitlus, näidates otsepilti prillidest läbi Google+ Hangout’i. Kuigi esitlus oli vägev on prillid siiski alles arendamise faasis, oles saadaval vaid Google arendajatele alates järgmise aasta algusest, makstes 1500 dollarit.

google glass

Kokkuvõtteks

2 päevase konverentsi jooksul sai tutvustatud enamgi, kui siin välja toodud. Kõikide uuendustega saab põhjalikumalt tutvuda siit. Kindlasti tasub vaadata Google Glasses demo, mis pakub uut taset tooteesitluses.

Teksti esialgne autor on Jaanika Kivilo.

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.