Facebooki video vs YouTube link?

Facebooki video vs YouTube link?

Facebooki video vs YouTube link?

27. veebruar 2013, Egert Tüll, Sotsiaalmeedia

Kuidas jagada videoid – laadida Facebook’i või jagada YouTube’i linki?

Facebook vs YoutubeÜhed enim jagatud ettevõtete postitused on videod. Need on kasutajate seas populaarsed ning annavad ettevõtetele võimaluse videode viral levimiseks, mis tõstab brändi tuntust. Kuidas videoid jagada? Kas laadida video otse Facebooki või kasutada selleks YouTube’i?

Videote jagamiseks on suures plaanis 2 võimalust kas laadida see otse Facebook’i või kasutada selleks mõnda videote jagamise keskkonda nagu Youtube. Socialbakers teostatud uuringu tulemusel oli videot jaganud YouTube lingiga 3 684  vastanutest, võrdluseks otse Facebooki oli laaditud 458 korda (perioodil 22-27 jaanuar 2013).

Videoid laigitakse, mitte ei jagata

Nimetatud uuring näitab, et Youtube lingi jagamine on 8 korda populaarsem. Üllatav on aga asjaolu, et olenemata YouTube lingi jagamisest või otse Facebook’i postitamisest saavad mõlemad sarnaselt tähelepanu – meeldimisi, kommentaare ja jagamisi.

Facebooki videod vs Youtube video link

Kummal on parem Engagement Rate ehk kasutajate seotus?

Uuring näitas Facebook’i videotel kasutajate kaastaust 0,25% ja YouTube linkide jagamisel 0,151%, mis teeb Facebook’i laetud videote Engagement’i 40% paremaks.

1. Youtube link jääb vaid sinu fännilehe seinale. Facebook’i laetud videot saab uuesti vaadata galeriide juures. 

Kui postitusi on palju liiguvad YouTube video lingid kiiresti allapoole, kus need ei ole enam nähtavad. Võrdluseks Facebook’i laetud videod on fännilehe üleval menüüribal kergesti ligipääsetavad.

2. Nutitelefonist on mugavam vaadata Facebook’i laetud videoid.

Kui Facebook’i video puhul saab seda vaadata otse Facebook’i keskkonnast, siis YouTube’ga on natukene keerulisem. YouTube lingi korral suunatakse kasutaja YouTube lehele või kasutatakse selleks eraldi äppi. Suunamisel võib tekkida erinevaid erroreid, kas link on katki, video ei lae, video on maas vm. jama. Lisaks nõuab see kasutaja poolt lisaliigutust.

YouTube lingi kasud

  • Youtube on üks popolaarsemaid videote jagamise keskkondi. Lisaks kiirele videote jagamisele saab ka tagasisidet video vaatamiste, kommentaaride ja jagamiste kohta.
  • Youtube video linki saad jagada ükskõik kellega, selleks ei pea omama Facebooki kontot. Piisab internetiühendusest :)

Facebook video kasud

  • Facebooki videos saad Tag’ida oma fänne.
  • Facebooki video soovitab automaatselt, et sa lisaksid fännilehe meeldivateks.

Kokkuvõte

Kumba võimalust siiski kasutada? Kokkuvõttes konverteerivad mõlemad sarnaselt ja mõlemat võimalust iseloomustavad oma plussid ja miinused. Lõpuks on valik Sinu, mis on sõltub video jagamise eesmärkidest. Omalt poolt võin vaid soovitada mõlema variandi katsetamist.

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.