Domeenide ümberregistreerimine tehtud vaid 10-nel protsendil Eesti domeenidest

Domeenide ümberregistreerimine tehtud vaid 10-nel  protsendil Eesti domeenidest

Domeenide ümberregistreerimine tehtud vaid 10-nel protsendil Eesti domeenidest

05. november 2010, Kristjan-Paul Raude, Kodulehed

ee domeenDomeenide ümberregistreerimine

5. juulil käivitunud Eesti tippdomeeni reformi esimese nelja kuuga on ligi 80 000-dest reformieelsest ee-lõpulisest domeenist uue korraga vastavusse viidud vaid ligi 10%. .ee domeenide ümberregistreerimine on tänaseks registreeritud 7500 korral.

Tippdomeeni reform lõpeb 5. jaanuaril 2011. aastal. Selleks ajaks ümberregistreerimata domeenidele algatatakse kustutamismenetlus.

Eesti suurima domeenide registripidaja Zone.ee tegevjuht Martti Varik hoiatab ohtude eest, mis kaasnevad domeeni ümberregistreerimisega viivitamise korral: “Domeeni käekäiguga on seotud ettevõtete ja riigiasutuste infosüsteemid, koduleheküljed ning e-post. Kui ühel päeval mõni oluline domeen enam ei tööta, siis on võimalikud kahjud suured.“

“Kaks kuud tundub paljudele piisavalt pikk aeg, et lasta natukene veel vana rasva peal liugu ja nii venitatakse selle toiminguga seni, kui vähegi võimalik. Tegelikult on praegu viimane aeg tegutsema hakata, et ennetada seda rapsimist, mis jääb reformi viimastele nädalatele. Eriti arvestades asjaolu, et see aeg ühtib jõulude, aasta vahetuse ja euro tulekuga,“ lisas Varik. (Allikas: zone.ee)

WSI soovitab ka kõigil domeeni ümberregistreerimine võimalikult kiiresti käsile võtta. Antud tegevus pole keeruline ja võtab aega vaid loetud minutid. “Ei tahaks järgmise aasta alguses olla ettevõtja rollis, kelle koduleht, e-mailid ja muud infosüsteemid korraga maha jookseks – see oleks korralik kaos ja rahaline häving”, lisas WSI juhtiv internetiturunduse konsultant Armin Tüll.

Soovitame domeenide ümberregistreerimine teha Zone.ee-s

1999. aastal tegevust alustanud osaühing Zone Media on suurim Eesti maatähisega domeeninimede registripidaja. Senistest ümberregistreerijatest on ligi pooled kasutanud just Zone Media (Zone.ee) teenuseid.

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.