Case Study: Kui hästi töötavad YouTube’i videoreklaamid Eestis?

Case Study: Kui hästi töötavad YouTube’i videoreklaamid Eestis?

Case Study: Kui hästi töötavad YouTube’i videoreklaamid Eestis?

04. august 2014, Kristjan-Paul Raude, Google, Makstud meedia - PPC, Sotsiaalmeedia

YT ee logoYouTube tuli nö ametlikult Eestisse märtsikuus, kui loodi YouTube EE keskkond, kuhu suunatakse Eesti kasutajad. Kohalik aadress võimaldas YT-il tuua meile ka videoreklaamid. Tänaseks on YT videoreklaamidega katsetatud juba mõni kuu ning näha on ka tulemusi.

Mis võimalusi pakub YouTube’i videoreklaam?

Videoreklaamide esitamiseks YT-is on 2 võimalust:

  • In-stream video – videoreklaami esitatakse, kui YT külastaja otsustab mõnda videot vaadata. Videoreklaami hakatakse automaatselt esitama ning selle vaatamine on võimalik peatada peale 5 sekundit.
  • In-display video – videoreklaam kuvatakse videopleieris soovitusena. Sellisel juhul on külastajal vaba voli valida, kas ta soovib reklaami vaadata või mitte.

TrueView In-Stream In-DIsplay

Reklaame esitatakse YT veebikeskkonnas, mobiiliseadmetes ning aplikatsioonides, näiteks võrku ühendatud teleris, Google Video võrgus ning manustatud YT pleierites.

Tasustamine toimib CPV põhimõttel ehk cost-per-view. Vaatamisteks loetakse voosisestel (in-stream) reklaamidel näitamised, kus kasutaja vaatas reklaami vähemalt 30 sekundit või lühemate klippide puhul lõpuni. In-display reklaamide tasustamine toimib klikipõhiselt ehk kui kasutaja on otsustanud videole klikkida, et seda vaadata.

Reklaami sihtimisel on võimalik valida nii reklaami asetusi YT keskkonnas, valida sobivad sisukategooriad või sootuks keelata reklaami ilmumist teatud sisutüüpide puhul.

YouTube’i videokampaania Tallinna Lauluväljakul

Meie esimeseks YT videoreklaamide katsetuseks oli Lauluväljaku videokampaania. Kliendil olid olemas varasemast ajast videoklipid, millel oli turunduslikku potentsiaali, kuid mida ei olnud seni võimalik kuskil efektiivselt turundada, kuna puudus selleks sobilik keskkond. YT videoreklaamide ilmumine sobis nagu rusikas silmaauku.

kampaania

Videokampaania sisu

Videoreklaamide katsetamiseks oli tegu ideaalse projektiga. Kliendil oli olemas 9 väga erineva sisu, stiili ja pikkusega videot, neist kõige lühem 14sek ja kõige pikem 8min. Lõime kampaania, kus iga nädal lisasime YouTube’i uue video Tallinna Lauluväljaku kanalisse ning suunasime need reklaamiks. Reklaamid ilmusid ka Facebook’i tabis ning lisati kodulehele. Videote reklaamimisel jääb video uploadimisest üksi väheks. Seepärast lisasime ka videotele CTA-d, mis viiks vaataja edasi juba kliendi kodulehele.

Enne kampaania algust tegime korda ka kliendi YT kanali, ühendasime konto teiste sotsiaalmeedia kanalite ja kodulehega ning lõime brändile vastava kanali graafika.

Videoreklaamide formaadid

Kampaania käigus katsetasime ka videoreklaamide formaatidega. Suurem osa reklaame lisasime in-stream põhimõttel kuna ei soovinud kohe hakata katsetama inimeste kannatusega, kui ühtäkki hakkab seni reklaamivabas keskkonnas automaatselt reklaam mängima. Siiski katsetasime 3 reklaami peal ära ka in-display meetodi.

Tulemuste analüüs

Tulemused olid väga õpetlikud ja huvitavad, kohati ka oodatavad. Selgelt eristus in-stream reklaamide eelis. Nimelt toob in-stream loogika puhul reklaam ise vaatamisi, mis näitab üles kasutaja reaalset huvi video vastu. Sellistel juhtudel on reklaamide lõpuni vaatamise protsent ka kõrgem, meie näite puhul mõnel reklaamil isegi 52%.

In-display reklaamidega kogub enam näitamisi kuid külastused neilt reklaamidelt on suure bounce rate’ga. Lõpuni vaatamiste arv langes vooreklaamide puhul 7-8% peale. Ka keskmine CPV oli in-stream reklaamide puhul natukene kallim.

Kampaania eesmärgiks oli koguda tagasihoidlikud 5000 vaatamist. See eesmärk täideti kolmekordselt ning tulemuseks oli pea 15 500 vaatamist, millest unikaalseid 13 777. Arvestades, et keskmine CPV oli 0.03€ võib seda kampaaniat väga edukaks lugeda ning sellega oleme saanud kinnitust, et YT reklaam Eestis tõepoolest toimib!

Kokkuvõte

Küllaltki madala konkurentsi tõttu on YouTube’i reklaamide hinnad veel madalad. Kes soovib katsetada ja avastada võib-olla väga efektiivne turunduskanal oma ettevõtte jaoks, siis praegu on selleks ideaalne aeg. Võibolla on ka Sinu ettevõttel mõni video varasemast ajast üle, millel oleks potentsiaalset turunduslikku väärtust?

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.