Avastades Google+ Kohalikku (Local’it)

Avastades Google+ Kohalikku (Local’it)

Avastades Google+ Kohalikku (Local’it)

12. juuni 2012, Kristjan-Paul Raude, Google

Pea aasta tagasi tuli Google välja Google+ sotsiaalkeskkonnaga, mis saavutas väga kiire kasutajaskonna kasvu. Oodatavaks uuenduseks oli Google+ sidumine Google Places’ga. Tänaseks on see samm tehtud ja ligikaudu 80 miljonit Google Places lehte üle maailma on automaatselt muudetud Google+ Local’ks ehk Kohalikuks. Selline muudatus võib nii mõnegi kasutaja ja ärijuhi segadusse ajanud. Siinkohal uurime, mida on antud uuendus kaasa toonud.

Mis on uut?

Lühikokkuvõte sellest, mis on uut ja mis on muutunud:

 • Hinded ja arvustused
 • Personaliseeritud Kohalik leht sinule
 • Suhtlusringide ühendamine Google+Local’ga
 • Kogu teave ettevõtte kohta ühest kohast
 • Google otsingu, Google Maps’i ja Google Mobiili liitmine Google+Local’ga

Hinded ja arvustused

 • Zagati hindamissüsteem
 • Hinded ettevõtte erinevatele aspektidele (toit, interjöör, teenindus, hind)
 • Loe, mida teised arvavad
 • Kirjuta ise arvustusi, jaga armastatud kohti sõpradega

Google+ Local’is eksisteerib kahte tüüpi hindamisskaala. Individuaalsed kasutajate hinnangud põhinevad skaalal 0 (kehv) kuni 3 (suurepärane) punkti.

Keskmine hinne kujuneb hinnangute keskmise leidmisel ja selle korrutamisel kümnega.

 • 26–30 Erakordne kuni ideaalne
 • 21–25 Väga hea kuni suurepärane
 • 16–20 Hea kuni väga hea
 • 10–15 Rahuldav kuni hea
 • 0–9    Kehv kuni rahuldav

Zagati hindamissüsteem kujutab endast mitmeaspektilist hindamissüsteemi, kus võetakse arvesse kasutajate hinnangut ettevõtte erinevatele aspektidele. Restoranide puhul on see näiteks hinnang toidule, sisustusele ja teenindusele.  Kui kasutajate hinnang ettevõtte kohta ei hõlma kõiki aspekte kuvatakse üldhinne. Üldhinne on võrreldav asukoha peamise aspekti hindega, näiteks restoranide puhul hindega toidule.

Kasutajatel on võimalus lugeda ja kirjutada arvustusi kohalikele ettevõtetele, lubades seejuures otsest suhtlust ettevõttega.

Pildid / - - hinded ja arvustused Pildid / - - arvustus

Personaliseeritud Kohalik leht sinule

 • Erinev Kohalik leht igaühel
 • Kuvamistulemused vastavalt valitud kriteeriumitele

Klikkides Google+ menüüribal Local tab’i suunatakse sind personaalselt mugavdatud lehele populaarsemate, soovitatud ja sotsiaalsete tulemustega. Erinevad muutujad mõjutavad sulle kuvatavat tulemust, nii et keegi teine samas linnas elav inimene saab teistsuguse Kohaliku lehe.

Pildid / - - recommended

Lisaks pakub Google+ Local võimalust kasutajatel sorteerida ja kuvada otsingutulemusi vastavalt soovitud kriteeriumitele. Valida on 3 kriteeriumi vahel: soovitused tipparvustajatelt, sinu suhtlusringidest, sinu arvustuste põhjal. Hetkel lubab see rakendus ülevaateid ja postitusi kuid tulevikus võib laieneda ka check-in funktsioon.

kriteeriumid

Avastades ümbruskonda

 • Vali piirkond, mida avastada
 • Põhiteave ühest kohast
 • Tutvu asukohaga – suunised, tänavavaated
 • Jaga oma kogemusi – kirjuta arvustusi, lae üles foto, jaga teenust google+’s

Google on naasnud topeltotsingu süsteemi juurde, kus saab eraldi valida märksõna ja asukohta. Näiteks on võimalik otsida restorane piirkonnas Tallinn. Otsingutulemus kuvab kõrgema üldpunktisummaga kohaliku kaupmehe esimesena.

Informatsioon kohaliku ettevõtte kohta on nüüdsest kuvatud kõik mugavalt ühes kohas, andes parema ülevaate üldisest hinnangust ettevõtte kohta. Lisaks on võimalik fotodel tutvuda ettevõtte interjööriga.

Ettevõte googles

Paremal ääres olev suunise ikoon viib Google Maps’le, andes ülevaate üksuse asukohast. Kuna Google võimaldab nüüdsest Eestis ka Street view’d, siis on võimalik tutvuda ka üksuse asukohaga linnapildis.

Nagu ka eelpool mainitud, siis on kasutajatel võimalik jagada kohaliku ettevõtte kohta isiklikku arvamust. Saab üles laadida avalikke fotosid ja jagada üksust sõpradele Google+’s.

Mitu lähenemist – Google Maps, Google Search

Nagu eelpool mainitud viib Kohalikult lehelt Google Maps’i suunise ikoon. Kuid Localisse on võimlik jõuda ka Google Maps’i kasutades. Uus lahendus Google Maps’is on üsna tagasihoidlik, lisades vaid üldhinnangu ja arvustused.

Goolge maps

Google otsing kuvab lisaks tavapärastele tulemustele ka Local’i tulemused, mis on kuvatud vastavalt paremusjärjestusele hindamisskaala alusel.

Pildid / - - google otsing

Local kohalikule ettevõttele

Uued Local lehed võimaldavad kohalikel kaupmeestel koguda endale jälgijaid ja loob interaktiivse keskkonna, kus kliendid saavad nendega ja omavahel suhelda, sarnaselt Facebookile ja Twitterile. Saladuslikult lubab Google oma blogis lähiajal ettevõtetele luua teisigi kasulikke funktsioone. Lisaks annab Google+ suurepäraseid võimalusi arendada SEO’d, kuid see nõuab ettevõtetelt ka põhjalikumat tutvumist uute võimalustega, et kasutada Local’it ära konkurentsieelisena.

Google+ Local Mobiil

 • Vali soovitud koht – Local võimaldab hindamisskaalaga ülevaadet sellest, mis on sulle olulisem
 • Hinda, jaga, tee check-in oma lemmikkohta
 • Ülevaated – saa ülevaateid üksuste kohta tipparvustajatelt, sõpradelt, perelt. Inimesed sinu suhtlusringis näevad su arvustusi ja jagatud pilte.
 • Saa teejuhiseid – lihtsat juhendid, tänavavaated
Pildid / - - mobiil

Kõik ülalnimetatud muudatused ilmnevad koheselt ka Android telefonidesse, kus Google Places on asendunud Google+Local’ga. Google on esitanud Apple’le rakenduse uuenduse üle vaatamiseks ja heakskiiduks. Rakendus peaks Apple’le saadaval olema juba üsna pea, kuid mõnevõrra erinev Android telefonidest.

Kokkuvõtvalt peaks Local mobiil kaasa tooma tõhusama kohaliku mobiili otsingu tulemuse kliendile, arvestades sotsiaalset ja soovituslikku sisu.

Kokkuvõtvalt

Google+Local ehk Kohalik annab ettevõtetele võimaluse olla lähemal oma klientidele ja suurendada SEO’d ning mugavdab klientidele otsesuhtlust ettevõtetega. Tarbijatel on võimalus kasutada Google’t endistviisi kuid saada tulemuseks sisukamad vasted. Ettevõtetele on Google osavalt loonud keskkonna, kus kohalikud kaupmehed saavad luua dünaamilisi lehti, mis tooks kaasa suuremat kasutust Google+’le.

Teksti esialgne autor on Jaanika Kivilo.

Google

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.