Apple Siri ja Apple Maps

Apple Siri ja Apple Maps

Apple Siri ja Apple Maps

14. juuni 2012, Kristjan-Paul Raude, Mobiiliturundus

Apple tutvustas eilsel Ülemaailmsel Arendajate Konverentsil hulgaliselt põnevaid uuendusi. Apple häälkäsklussüsteem Siri on täiustunud mitmete oluliste lisavõimalustega ja tutvustatud on uut Apple Maps’i iOS operatsioonisüsteemile.

Siri

Siri on täiustunud mitmete uute funktsioonidega:

apple logo

 • Kogu info spordist
 • Restoranid ja laudade reserveerimine
 • Filmiotsing ja piletite ostmine
 • Aplikatsioonide rakendamine/kasutamine
 • Ühendatavus Apple Maps’ga
 • 15 erinevas keeles  (kahjuks mitte eesti keeles)
 • Ja palju muud…

Siri kasutab juba praegu iOS’is app’e, et otsida vastuseid Yahoo Weather’st, Maps’ist, Yelp’st ja teistest kohtadest. Siri kasutab ka Googlet, Wolframi, Alphat ja teisi otsingumootoreid oma tulemuste kuvamisel.

Spordiinfo

Siri on nüüdsest võimeline vastama erinevatele spordiga seotud küsimustele pesapalli, korvpalli, jalgpalli, ameerika jalgpalli ja hoki kohta. Siri’le ei valmista probleemi mängugraafikud, skoorid, info mängijatest jm-st.

Restoranid ja reserveerimine

Kasutades Yelp’i aitab Siri sul leida meelepärase restorani sinu soovitud hinnataseme, asukoha, rahvusköögi jm põhjal. Otsingutulemus kuvab detailse nimekirja restoranidega koos fotodega, Yelp’i tähe, hinnavahemiku ja arvustustega. Ka laua reserveerimine on Siri kaudu võimalik kasutades selleks OpenTable app’i.

Filmiotsing ja piletid

Siri aitab sul leida filmide linastumise kava. Siri näitab filmitreilereid ja arvustusi. Lisaks pakub Siri infot filmi esilinastuse, lavastajate, auhindade jm kohta. Siri leiab üles ka kõik filmid, kus su lemmiknäitleja on kunagi üles astunud.

Aplikatsioonide rakendamine

Siri abil on nüüd võimalik ka rakendusi avada. Öeldes Sirile käskluse „mängi Angry Birds’i“ või „mine Facebook’i“ täidab Siri su soovi ja suunab sind appi juurde.

Lisaks on Siri saadaval 15 erinevas keeles ja Siri on ühendatav Apple Maps’ga, millest on allpool ka lähemalt juttu.

Maps App

Lühike ülevaade Apple Maps’i võimalustest:

 • Kaardid kohaliku otsinguga
 • Liiklosinfo edastus  reaalajas  (rakendus saadaval ainult USA’s)
 • Navigatsioon ja üksikasjalikud juhendid
 • 2D ja 3D rešiim
 • Ühendatavus Siriga

 apple maps

Pressiteates avalikustas Apple, et iOS 6 operatsioonisüsteem on täiustatud uue kaardi (Maps) aplikatsiooniga. Apple Maps’is on kasutatud vektorpõhiseid elemente, mis muudavad graafika ja teksti teravamaks ja sujuvamaks. Lisaks on Siri kasutusele võtnud juba Audi, BMW ja Toyota. Täpsem info uuenduste kohta on saadaval aadressil http://applespot.ee/live.

Uus üksikasjalike juhenditega navigatsioonisüsteem võimaldab häälkäskluse abil jõuda soovitus punkti. Näiteks saad sa küsida Siri käest: ”Kus ma saaksin autot tankida?” ja Siri juhatab su lähima bensiinijaamani.  Lisatud on ka fotorealistlikud interaktiivsed 3D vaated. Reaalajas kuvatud liiklusinfo hoiab sind kursis teeoludega ja kui kaua võtab sihtpunkti jõudmine aega pakkudes ka alternatiivseid ajasäästlikumaid marsruute. Lisaks sisaldab kohalik otsing üle 100 miljoni äriettevõtte infokaardi, mis kuvab Yelp’i hinnanguid, arvustusi, aktiivseid pakkumisi ja fotosid. Apple Map saab põhilised andmed TomTom’lt, lisaks Acxiomilt, Localeze’lt, Waze’lt jt.

Kokkuvõtteks

Apple Siri täiustus ja Apple Maps on oluline uuendus Apple’lt, mis toob Apple’i otsinguärisse. iOS 6 beeta on saadaval arendajatele juba tänasest. Tavakasutaja saab selle endale alles sügisel.

Teksti esialgne autor on Jaanika Kivilo.

Kasutatud allikad: Search Engine Land

Google

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.