7 võimalust, kuidas täiustada SlideShare presentatsiooni

7 võimalust, kuidas täiustada SlideShare presentatsiooni

7 võimalust, kuidas täiustada SlideShare presentatsiooni

18. oktoober 2012, Egert Tüll, SEO

Mis on SlideShare ja kuidas seda ettevõtte huvides paremini ära kasutada? Siin on Sulle 7 soovitust, kuidas koostada ja täiustada faile nii, et need parandaks SEO’d ja tooks Sinu ettevõttele lisatähelepanu.

slideshare logoSlideShare on keskkond, kuhu saab üles laadida PowerPoint presentatsioone, pdf või wordi formaadis dokumente jm.
Täpsemaid faili tüüpe näed SIIT

SlideShare’i üles laetud faile saab lisada oma kodulehele, sarnaselt YouTube’ga. Nii saab mahukaid faile edukalt läbi SlideShare oma kodukale lisada, ilma, et keegi peaks neid alla laadima. Samuti lisab selline info edastamine Sinu kodulehele vaheldust. Üles saab riputada näiteks koolitusmaterjale vm huvitavat infot.

Kahjuks on veel palju ettevõtteid, kes ei tea sellisest võimalusest või ei leia põhjust selle kasutamiseks.  Siiski, teemat lähemalt uurides selgub, et SlideShare’i keskkonda üles laetud failide postitamine oma kodulehele omab mitmeid eeliseid. Näiteks aitab osavalt koostatud fail SlideShare  keskkonnas kaasa kodulehe üldisele optimeerimisele ja annab lisavõimalusi Google otsingumootoris esile tulemiseks.

7 head võimalust – siin need on!

1. Vali hoolikalt presentatsiooni esislaid

SlideShare keskkonnas kuvatakse sinu failist kahte detaili – pealkiri ja esislaid. Mõlemad on kriitilise tähtsusega tähelepanu äratamiseks. Mida huvitavamad need on, seda rohkem inimesi jääb sinu materjali sirvima. Igav ja halvasti kirjutatud pealkiri koos  veel halvema esipildiga ei köida tähelepanu. Samamoodi on ka YouTube’s. Videod, millel on hea pealkiri ja video thumbnail saab palju rohkem vaatamisi kui tema igav „naaber“.

SlideShare esislide

2. Vajadusel kasuta külalisblogi tähelepanu saamiseks

Selleks, et üles laetud fail ka õiglasel hulgal tähelepanu saaks võib kasutada külalisblogi abi. Kui sinu kodulehe külastatavus on liiga madal soovitud faili promomiseks leia endale partner, kes on huvitatud  selle jagamisest.  Näiteks võib pöörduda erialast infot koondava saidi poole, kus sinu materjal oleks hariva sisuga. Blogivahetus on igati tervitatav ka lugejate seas, kuna toob Sinu lehele värskust.

3. Kasuta presentatsiooni lühiülevaatena täismahus materjalist

SlideShare ei tasu siiski üles laadida kõiki materjale, mis võimalik. Mahukad teosed, mis on mitmesaja lehekülje paksused e-raamatud, on selle keskkonna jaoks pigem liig. Palju tõhusam on luua täismahus materjalist kokkuvõtlik fail. Hästi koostatud kokkuvõte on nn teaser, ehk tekitab lugejates huvi originaalallika vastu, seetõttu tasub anda ka võimalus osta või laadida alla täismahus materjal.

4. Ära unusta SEO’d

Sarnaselt kodulehele ja YouTube videole saab ka SlideShare keskkonnas faile optimeerida.  Failide optimeerimine on oluline, et jõuda soovitud sihtrühmani. Selleks kasutatakse tavalisi optimeerimisvõtteid, mis põhinevad märksõnadel. Määra failile märksõna sisaldav pealkiri ja kirjeldus, kasuta teksti sees märksõnu ning viita võimalusel teistele allikatele, nt kodulehe vahelehtedele.

5. Professionaalne SlideShare keskonna lugejaskond

SlideShare on maailma üks suurimaid professionaalse sisu jagamise keskkond. Põhimõttelt võib võrrelda seda Facebook’iga, kus ollakse kursis sõprade tegemistega ja jagatakse pilte, videoid jm huvitavat. SlideShare keskkonnas jagatakse sarnaselt professionaalsel tasemel artikleid ja materjale.

6. Ära karda detailidesse minna

Kui nt YouTube’s töötab paremini lühike ja tabav sisu, siis SlideShare  on keskkond, kus on hinnatud detailsus. Ära hoia end tagasi, kui sul on millestki huvitavast kirjutada. Tee seda kaasahaaravalt ja huvitavalt, lisa võimalusel pilte jm, mis aitab faili detailsemaks muuta. Seejuures pea meeles, et kogu info korraga ära andmine ei jäta võimalust järelmüügiks.

7. Disaini ilus presentatsioon

SlideShare keskkond põhineb visuaalil. Selleks, et keegi Su faili viitsiks üldse sirvida peab see teiste hulgast silma paistma. Ilus disain ja tabav pealkiri jätab kustumatu esmamulje, mis eeldatavasti toetab sama põnevat sisu. Sisu loomisel kasuta teksti lihtsustavaid elemente nagu bold, suur font, erineva tasemete tekstid erivärvides, pildid, graafikud jm.

Kokkuvõte

SlideShare keskkond on tõhus vahend SEO ergutamiseks ja lisamaks natukene põnevust Sinu kodulehele. Loo huvitav esitlus (võib-olla on sobiv materjal juba olemas?), lae üles SlideShare’i  ning lisa enda kodulehele. „Ära hoida ennast tagasi“ – disaini selline presentatsioon, mis tõmbab tähelepanu, on huvitav jälgida ja mida sõpradega mitte jagada oleks patt.  Edukalt kasutamist!

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.