5 vähe tuntud kuid kasulikku Google rakendust

5 vähe tuntud kuid kasulikku Google rakendust

5 vähe tuntud kuid kasulikku Google rakendust

21. oktoober 2013, Maarja Laide, Google

google tööriistadGoogle on “tavainimesele” eelkõige tuntud kui otsingumootor. Kui mul on mõni küsimus, siis Google teab vastust. Lihtne. Natukene arvutiteadlikumad kasutajad teavad lisaks, et Google pakub hulgaliselt teisi teenuseid – e-maili server, kaart, youtube, reklaamid, kalender jm.

Vähem teatakse teenuseid, mis kohati omavad kummalisi funktsioone, näiteks Google Mars. Lisaks pakub Google arendajatele hulgaliselt tööriistu oma internetiäri arendamiseks ja mis kõige parem, enamik neist on tasuta. Siin on 5 vähe tuntud teenust ja tööriista Google-lt, mis võiksid Sulle kasulikud olla.

1.     Google Web Designer

Google Web Designer on verivärske Google toode, mis tuli välja septembri lõpus. Tegu on tasuta tarkvaraga, mille eesmärk on asendada Flash’iga tehtud reklaamid HTML5 põhiste reklaamidega. Näiteks iOS tooted ei mängi Flash’i ning lisaks ei ole võimalik nt Flash’iga tehtud kodulehti Google poolt indekseerida.

Google Web Designer tööriist võimaldab reklaamijatel teha lihtsalt HTML5 reklaame kasutades CSS3 animatsioone nii mobiilile kui tavaarvutile. Lihtne kasutajaliides võimaldab ka ilma põhjaliku koodi tundmiseta luua animeeritud reklaame, mida saab integreerida DoubleClick Studio ja AdMob teenustega.

google web designer

Programmi peamine eelis on tasuta tarkvara. Lisaks mõistlik kasutajaliides ja võimalus koodi muuta teevad Web Designer’ist võimsa tööriista turundajale. Parimate tulemuste saavutamiseks on siiski vaja tunda koodi, mis aitab luua veelgi efektsemaid reklaame. Kuigi nimi viitab veebidisainile, on tööriist loodud eelkõige reklaamide tegemiseks. Kodulehe tegemine antud programmiga on võimalik, kuid puudub sisuhalduse võimalus ega ole võimalik avada .html faile juhul kui need ei ole originaalis programmis loodud. Seetõttu tuleks piirduda vähemalt esialgu reklaamide loomisega. Programm on beetas ja olulisemad arendused on alles ees.

2.     AdMob

AdMob on maailma suurim mobiilireklaamide platvorm, mis näitab üle 40 miljardi mobiilibänneri ja tekstireklaami kuus üle kogu mobiiliveebi erinevates nutiseadmetes. Google ostis AdMob’i 2009 aastal 750 miljoni eest. Selle aasta mais teavitas Google, et AdMob’i ootab ees põhjalik uuendus ning teenusele lisatakse erinevaid tehnoloogiaid teistelt platvormidelt nagu AdSense, mille eesmärgiks on aidata ettevõtetel oma äri kasvatada.

AdMob

AdMob programm aitab sul oma aplikatsiooniga raha teenida. Süsteem toimib sarnaselt AdSense’ile:

  1. Installeeri SDK – Vali sobivad reklaamid ja nende asetus.
  2. Kogu klikke – Sinu aplikatsioonis kuvatakse valitud asukohtades reklaame, kus appi kasutajad saavad asjakohasele reklaamile vajutada.
  3. Teeni raha – Iga kord kui keegi vajutab reklaamile Sinu appis teenib app Sulle raha.

Lisaks on võimalus AdMob’i kaudu oma aplikatsiooni reklaamida. Selleks loo sobilikud reklaamid ja vali, kus Sinu reklaame näidatakse. Reklaame kuvatakse teiste appides ning Sa tasud vaid nende näitamiste eest, mis on saanud reaalse kliki.

Tegu on asjaliku reklaamivõrgustikuga neile, kes soovivad oma appiga raha teenida või kes soovivad leida oma appile rohkem kasutajaid.

3.     Google Consumer Survey

Google Consumer Survey on Google teenus, mis võimaldab tarbijauuringute tegemise teistel veebisaitidel. Uuringuid kuvatakse eelkõige tasulistel saitidel, kus sisu lugemiseks peab kasutaja olema registreerunud. Alternatiivse võimalusena võib sait kasutada Consumer Survey võimalust, mis maksab sisu tootmise kasutaja asemel kinni.

google consumer survey

Ettevõtetele on Consumer Survey kasulik tööriist turuuringute läbi viimiseks. Kui Sul on vaja vastust mõnele olulisele küsimusele, koosta kuni 10 küsimusega küsimustik ning Google kogub sulle soovitud sihtrühmast vastuseid. Küsimusi esitletakse üle veebi erinevatel kodulehtedel ja saitidel, mis on selleks loa andnud. Külastajad vastavad küsimustele tasuta liikmelisuse vm boonuse eest. Lisaks ei ole vaja küsimustikule eraldi lisada demograafilisi küsimusi, kuna need andmed kogub Google automaatselt külastaja brauseriajaloo järgi. Tulemusi on võimalik analüüsida online kasutajaliideses ning luua erinevaid visuaalseid graafikuid.

Teise võimalusena on sul võimalus teha kodulehel rahuloluuuring. Selleks on Google loonud 4 küsimust, mida saab kohe kasutada. Lisa URL aadress ja koosta oma küsimustik ning kopeeri saadud kood oma veebilehele. Vaikimisi küsimused on tasuta, ise koostades on küsimuse hind 0.01$ vastuse eest või 5$ 500 vastuse eest.

Hetkel on Consumer Survey funktsioon kasutusel vaid USA-s, UK-s ja Kanadas. Tootearendus meeskond teeb aktiivselt tööd, et tarbijauuringute võimalus tuua ka teistesse regioonidesse. Seega olge valmis, võimalik et teenus jõuab tulevikus ka Eestisse.

4.     Full Value of Mobile

Nutitelefonide kasvav kasutajaskond ja mobiilikülastuste suurenemine on viinud paljud ettevõtted punkti, kus nad peavad otsustama, kas nende ettevõttel on vaja mobiiliveebi. Selleks on loonud Google teenuse Full Value of Mobile, mis aitab mõõta mobiili väärtust ettevõttele. Sisesta kalkulaatorisse vastavad näitajad või ekspordi andmed AdWords’ist.

Tööriista abil saab mõõta:

  1. Kuidas mobiil mõjutab poes müüke
  2. Kui paljud telefonitellimused pärinevad mobiilireklaamidest ja kui palju need ärile väärt on
  3. Appi allalaadimise väärtus ettevõttele
  4. Kuidas kliendid kasutavad erinevaid seadmeid ostuprotsessis ning mis on nende väärtus ettevõttele
  5. Mobiilis sooritatud ostude väärtus ettevõttele

Vaata kuidas kasutas Adidas ära Full Value of Mobile võimalusi tõestades mobiili tulemuslikkust 680%-lise ROI kasvuga poe müükides, mis tulenesid mobiilist.

5.     Google App Engine

Google App Engine võimaldab arendajatel luua veebiaplikatsioone. App Engine’it on lihtne kasutada, lihtne hallata ning kohandub vastavalt andmepanga vajadustele. Puuduvad serveri halduskulud ja piirangud, aplikatsioon tule vaid üles laadida ja Google hoolitseb halduse eest.

Google App Engine võimaldab sul koodi kirjutamist, testimist ja Google’sse üles laadimist. Hetkel toetab App Engine 4 programmeerimiskeelt: Python, Java, PHP ja Go (PHP ja Go on testfaasis). Google on öelnud, et nende App Engine on loodud keelest sõltumatuks.

Google App Engine alla laadimine ja kasutamine on mingi tasandini tasuta, maksad erinevate lisade eest nagu lisaruum jm.

Kokkuvõte

Google erinevad teenused pakuvad ettevõtetele võimalusi oma äri kasvatamiseks internetis. Loo paremaid reklaame, kohandu tarbija vajadustega, teeni raha kodulehe ja aplikatsioonidega jne. Lisaks on Google’l hulgaliselt teisi tööriistu ja teenuseid, mis muudavad meie igapäevaelu mugavamaks ja huvitavamaks. Millistest nimetatud võimalustest Sina varem kuulnud olid? Milliseid kasulikke teenuseid Sa veel tead?

Teksti esialgne autor on Jaanika Kivilo.

Google

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.