5 iPhone app-i, mida peaksid kasutama

5 iPhone app-i, mida peaksid kasutama

5 iPhone app-i, mida peaksid kasutama

19. september 2012, Kristjan-Paul Raude, Mobiiliturundus

iPhone 5 iphone 5s on ametlikult väljas! Kauaoodatud uus nutitoode tõi paljudele naeratuse näole, kuid oli ka pettunuid, kes ootasid enamat. Vähemalt Apple aktsiale on see uudis positiivselt mõjunud, jõudes uue rekordini ehk ületades 700$ piiri. Eestis lubatakse telefon müüki paisata 28. septembril koos uue iOS 6-ga. Siiamaani on uus iPhone kõige kiiremini “ladu tühjaks” müünud mudel läbi Apple ajaloo!

Mida uut kujutab iPhone 5S?

  • Parem pikslitihedus (1136*640)
  • Suurem ekraan (teeb raskemaks app-i arendajate töö)
  • 2 korda kiirem kiip
  • parem esikaamera
  • 4G
  • Parem aku

Illustratiivset infograafikut võid vaadata siit. Viimase info kohaselt ei saa Eestis 4G (LTE) kiirust kasutada, kuna operaatorid on otsustanud selle kasutamist piirata. Ainukese tugeva ostuargumendina jääb järgi suurem ja parem ekraan. 4S omanikel ei tasu seega kiirustada uue mudeli ostmisega, kuna vähemalt tehniliselt 5S erilist innovatiivset uuendust ei too. Kolmanda generatsiooni omanikel on aga küllalt põhjust uue mudeli soetamiseks.

Mobiilirakendused

Nutitelefoni eelis tavatelefonide ees on erinevad võimalused, mis mobiilirakendused endaga kaasa toovad. Tänasel päeval on App Store’s saadaval üle 700 000 aplikatsiooni. Võimas! Vaadates mobiilirakenduste kasvuprognoose, siis see number on aasta pärast tõenäoliselt ületanud 1 000 000 piiri. Apple mees Phil Schiller teadis rääkida, et iga Apple toodete tarbija kasutab keskmiselt 100 rakendust. Kui õigesti mäletan, oli see number 1-2 aastat tagasi 20!

Kuna app-e on väga palju, siis seda “õiget” rakendust valida, on üha keerulisem.

Suvel kirjutatud blogis mainis ära 5 tasuta app-i, mis teevad elu lihtsamaks. Täna toon ära järgmised 5 rakendust, millest 1 ka tasuline, ent oma investeeringut igati väärt.

Siin nad on:

iFitnessiFitness (0,79€) – midagi spordiharrastajatele. Katsetades erinevaid spordi app-e, võitis iFitness minu südame tänu oma lihtsusele ning arusaadavusele. Pane kokku oma isiklik treeningplaan, kasutades selleks kas lihaste või harjutuste põhilist valikut. Ära unusta lisamast ka venitusi! Kui selleks pole piisavalt aega või teadmisi, on rakenduses olemas ka “standard” programmid nagu Algajate, Kaalujälgijate, Ärireiside, Golfimängijate, Tennisistide, Korvpallurite ja Jalgpallurite kavad. Iga sooritus salvestatakse, nii et hiljem saad graafikult vaadata oma arengut.

postimeesPostimees (tasuta) – minu jaoks parim uudiste app (koos eelmises blogikandes nimetatud ERR-ga). Ei midagi keerulist, lihtne ja ülevaatlik. Igaüks leiab sealt midagi endale: Põhiuudised, Majandus, Sport, Elu24. Ainus miinus on kergelt häiriv reklaam, mis app-i käivitamisel ette ilmub.

viberVIber (tasuta) – populaarsust koguv rakendus, mis annab võimaluse tasuta helistada, sõnumeid/faile saata. Sa küsid, mis on erinevus võrreldes Skype-ga? Viber ei taha registreerimist. See leiab üles kõik telefoniraamatus olevad kontaktid, kes kasutavad samuti Viber-it. Ja mis kõige olulisem – rakendus ei pea “taustal” töötama, et saada kätte sõnumid või telefonikõne. Seega säästab akut. Proovi kindlasti!

flipboardFlipboard (tasuta) – kes veel pole sellest rakendusest kuulnud, siis soovitan kindlasti ära proovida! Seal saad enda jaoks sättida just sellise “uudiste voo” nagu ise soovid: Tehnoloogia, Majandus, Sport jne. Lisaks saad ühildada oma Twitter, Google Reader, LinkedIn, Facebook, Google+, Instagram, YouTube kontod. Kiire, ülevaatlik, mugav, ilus!

bussipiletidBussipiletid (tasuta) / Takso (tasuta) – kõigile transpordi armastajatele. Bussipiletite rakenduses on olemas Eesti ühistranspordi sõiduplaanid ja võimalus pileteid osta. GPS kaart, teekonna näitamine jne. Väga mugav ja praktiline. Enam ei pea piletisabas seisma.

taksoTakso app-i eesmärk on leida soodsaim taksofirma, arvestades Sinu soovitud distantsi ja taksofirmade poolt kehtestatud hindu. Esindatud on paljud teenusepakkujad erinevate Eesti linnades. Miinuseks on vahetevahel uuendamata hinnad. Lihtne ja mugav kasutada!

 

Igaühel on õigus oma arvamusele, mis on Sinu lemmik app-id, mida soovitaksid ka teistele? Milliseid mobiilirakendusi ei soovita üldse? Jäta kommentaar postituse alla.

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.