5 Apple iPhone aplikatsiooni, mis muudavad su elu kergemaks

5 Apple iPhone aplikatsiooni, mis muudavad su elu kergemaks

5 Apple iPhone aplikatsiooni, mis muudavad su elu kergemaks

05. juuli 2012, Kristjan-Paul Raude, Mobiiliturundus

Pildid / - - iphone nutitelefoni aplikatsioon

Nutitelefonid on muutnud meie harjumusi. Võimsus, mis oli 5-10 aastat tagasi meie lauaarvutites, mahub täna taskusse. Nutitelefonide kiire populaarsus annab uued võimalused nii kasutajatele kui ka turundajatele. Aplikatsioonid ja erinevad mobiilirakendused muudavad meie elu kergemaks ning mobiiliturundus on efektiivne turunduskanal ettevõtetele.

Apple iPhone sai viie aastaseks

Sel suvel möödus viis aastat, kui esimene Apple iPhone turule toodi ja kiiresti inimeste taskutesse tee leidis. Imelik on mõelda, et mitte nii kaua aega tagasi kasutasime telefoni ainult helistamiseks ja sõnumite saatmiseks. Tänaseks on Apple müünud üle 200 miljoni iPhone, lisaks tasub märkida, et Aasia kontinent on veel “vallutamata”. Kes tahab täpsemalt lugeda iPhone ajaloost, saab seda teha SIIT.

Nutitelefon on muutnud meie harjumusi

erinevad iphone mudelid

Nutitelefoni saame kasutada mitmekülgselt: saata meile, sõnumineerida, hallata panka, suhelda sotsiaalvõrgustikes, orienteeruda, lugeda uudiseid jne. Muidugi saab ka helistada.

Olin ise suur Nokia QWERTY klaviatuuri telefonide fänn ja lubasin endale, et mingil juhul ei osta ma iPhone. Ma ei saanud täpselt aru, kuidas see puuteekraan töötab, miks on vaja telefoniga pildistada või internetis käia. Telefon oli mõeldud helistamiseks! Mööda läks 2,5 aastat ja mul oli taskus iPhone 3G. Tänaseks olen selle välja vahetnaud iPhone 4S vastu ning ei kujuta enam elu ilma selleta ette. Lisaks on Apple perekonda tulnud veel MacBook pro ja iPad3 – mis seal salata – olen fänn.

Nutitelefonide lai levik on loonud ka uue turundussegmendi - mobiiliturundus. Sellest pikemalt aga tulevastes blogikannetes.

5 mobiilirakendust, mida tasub kasutada

Kui uskuda Apple-i numbreid, on täna saadaval üle 650 000 aplikatsiooni iStore-is. Seda on väga palju! Alljärgnevalt valisin välja 5 tasuta mobiilirakendust ehk aplikatsiooni, mida iga päev kasutan (välja jäid sotsiaalmeedia rakendused, mis niigi kõigil olemas on).

BloombergERRHomeBudget GoogleEvernote
  1. Bloomberg – Finantsmaailm – uudised, videod, erinevad turud, oma portfelli haldus, aktsiate otsimine. Olen proovinud paljusid teisi nagu FT Mobile , Morningstar, Portfolio Mobile, TheStreet Mobi, TradeSpell, G Finance. Bloomberg on tasuta, lihtne hallata, head uudised ja toetab ka baltikumi aktsiaid.
  2. ERR – Palju kiidetud Eesti Rahvusringhäälingu tele-ja raadioprogrammide aplikatsioon. Väga hea töö arendajate poolt! Võimalus vaadata LIVE või otsida arhiivist sobivat saadet. ETV, ETV2, Vikerraadio, Klassikaraadio, Raadio2, Raadio4, Raadio Tallinn, R2. Lisaks saatekavad ja uudised. Uskumatult hea “stream” ka keskmise mobiili leviga.
  3. Home Budget – Tasuta “Lite” versioon. Olen proovinud erinevaid raha planeerimise ja jälgimise aplikatsioone, aga Home Budget on mugavaim. Loogiline ülesehitus, erinevad kontod, kulude planeerimine, back-up, kulude kategoriseerimine, sissetulekud, erinevad raportid. Kes soovib, saab tasulise aplikatsiooni SIIT.
  4. Google – Google-t teame kõik, kuid vähesed kasutavad seda app-i. Leidsin sellele rohkem kasutust, kui tuli välja Google Drive, mis on surepärane asendaja Dropboxile või iCloud-le. Google aplikatsioonis on Goggles, Otsing, Gmail, Calendar, Docs, Google+, News, Reader, Photos, YouTube, Translate ja Tasks mobiilirakendused. Uskumatult mugav – kõik on ühes kohas.
  5. Evernote – Väga mugav kiirete märkmete ja ideede üles kirjutamiseks. Tee märkmeid, lisa pilte, faile, helisalvestisi. Kategoriseeri, lisa “tag-id”, otsi märkete seast. Lisaväärtusena saad selle programmi tasuta ka oma iPad-le, Mac-le, Androidile või PC-le. Ideaalne neile, kel seadmeid rohkem kui üks ning vaja mõtteid ja märkmeid pidevalt “uuendada” neis.

Ülalnimetatud aplikatsioonid on TASUTA, proovige ja katsetage.
Järgmine kord valin välja 5 TASULIST app-i, mis on oma raha ja rohkematki väärt!

Vaata kõiki postitusi

© 2016 Kõik õigused kaitstud. Oleme iseseisvalt tegutsev ja õigusi omav WSI frantsiisiäri.